Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Fogamzásgátló utáni egyből...

Fogamzásgátló utáni egyből terhesség+erősebb szer használata utáni férfi spermium együttese amire jött egy női felfazas és azzal antibiotikum kezelésből mennyi az esélye hogy egészséges gyermek születik?

Figyelt kérdés

1. Tabletta után egy héten belül teherbe estem

2. Megtudtam hogy a párom előtte egy héttel ekit vett be (ezért nem kérek agymosást idegenektől, megvan általa a magam baja..)

3. Felfáztam utána és 500 mg-os antibiotikumot irtak fel 6 óránként szedve éjszaka is

4. Rendkívül stresszes környezetbe kerültem alapból

5. Az apa oldalábol több születési halálozási rendelenesség történt a közeli családjába


Alapból nem tudom megtartanám e, viszont ezekkel a hátterekkel érdeklődnék tud bárki bármit mondani erre?

Nem véleményt, tapasztalat vagy tudást kérdeznék...

Nem tudom hogy hat a kábítószer a spermiumra

Igazából ez és az antibiotikum kezelés együttese aggaszt

Köszönöm a segítségeteket.. 10 hetes vagyok.



2019. jan. 17. 08:47
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

Csak egészséges spermium tud megtermékenyíteni egy petesejtet. A kábítószer hosszútávú használata férfi meddőséghez vezet. Nő a spermatöredezettség, romlanak a ROS értékek. Mivel neki sikerült, így azzal az egy kis ondósejttel nem volt gond, az nincs kihatással a magzatra.


Az antibiotikum kezelés az első hetekben szintén nincs hatással a magzatra, mivel még nincs kialakulva a köldökzsinór.


Ha a fogamzásgátló szedése után ilyen gyorsan teherbe tudtál esni, akkor az azt jelentette, hogy a szervezeted simán át tudott állni, kész volt a várandósságra.


Egyébként meg csak gratulálni tudok. Előre gondolkozni biztos olyan kiváltság, ami nem minden embernek adatik meg. Akármennyire is az elveimmel szembe megy, ilyen körülmények közé gyereket szülni felelőtlenség. Lelkileg egészséges felnőttet nevelni ilyen háttérrel, nem gondolom, hogy megugorható, ekkora hátrányból.

2019. jan. 17. 09:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

A válasz első felét köszönöm

A végén nem tudom miért volt erre szükség. De előre gondolkodáshoz annyit fűznék hozzá hogy egészségügyi szempontból muszáj volt abbahagyni a tablettát és más fogamzásgátló módszerert meg kellett várni az első menzeszt-ami nem jött már

Mindennek tetejébe nekem is azt mondta orvos hogy akár éveket kellene próbálkozni hogy teherbe essék és a páromnak se lehetne egykönnyen gyereke míg nem műtik meg .. gyakorlatilag mindennel szembemegy az hogy teherbe estem. Nem voltunk se felelőtlenek se ostobák.

Az ahogy a körülményeket említed.. az élet néha tényleg nem habos torta és nem azt hozzák amit rendeltél.

Mindenesetre a válaszod első fele hasznos volt , köszönöm.

2019. jan. 17. 09:34
 3/4 anonim ***** válasza:
84%
Óvszert bármikor lehet használni. Szóval de, felelőtlenség volt.
2019. jan. 17. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:

Talán nem volt világos amit fentebb kiirtam

De nem véleményeket hanem tapasztalatokst tudást kértem

Egyáltalán nem érdekel az ilyen védekező duma. Mert ha azt írtam nem voltunk felelőtlenek plusz gyakorlatilag meddők volnánk mindketten

Jóindulatú hozzászólók, nem tudom miért nem fogjátok fel

A fröcsögésetek nem hiányzik az életembe

Köszönöm.

2019. jan. 17. 13:08

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!