Kezdőoldal » Egészség » Sérülések, balesetek » Az normális ha kulcscsonttörés...

Az normális ha kulcscsonttörés után így áll a csont?

Figyelt kérdés

Kb. másfél éve eltörtem a kulcscsontomat, úgy, hogy egy kicsit elmozdult. Nem műtöttek, csak egy hevedert kaptam 3 hétre.

Viszont azóta is elég furcsán áll a csontom, ahol el volt törve ott nem egyenes, hanem olyan mintha a csont egyik része lejjebb lenne mint a másik. Szóval ha elkezdem a szélétől befelé húzni az ujjamat a csont vonalát követve, akkor a törés helyén beleütközik az ujjam a kulcscsontom egy részébe, ami mintha feljebb lenne mint a másik része. Itt egyébként szabad szemmel is látszik, hogy kiáll a csont. (Remélem azért érthető, hogy mit próbáltam magyarázni)


A kérdésem az lenne, hogy normális, hogy így áll? Mert amúgy nem igazán szokott fájni, maximum ha nagyon terhelem, akkor egy kicsit, de az sem vészes.



2019. dec. 19. 20:23
 1/5 anonim ***** válasza:
Mivel el volt mozdulva,így forrt össze,cserébe nem kellett műteni,normális,hogy ilyen.
2019. dec. 20. 00:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
És ez okoz bármilyen problémát az "úgy érzemen" kívül? Ha nem, akkor ne foglalkozz vele, így forrt össze és kész. Törött csontoknál normális ha időjárásra vagy terhelés hatására sajognak, ez sajnos velejárója a dolognak.
2019. dec. 20. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:

Köszi, most megnyugodtam, ezek szerint nincs baj. Szerencsére időváltozás miatt nem fájt még soha, terhelésre pedig nem vészes. Ezen kívül nincs vele baj, max az, hogy nem valami eszrétikus az a kis pukli.

(De jól értem, ha műtötték volna, akkor kívülről nem lenne ennyire feltűnő? Vagy ilyen esetben az utána maradó heg még feltűnőbb/rosszabbul néz ki?)

2019. dec. 21. 07:57
 4/5 anonim ***** válasza:
A heg, hogy milyen lesz, az alkati dolog, van akinek rosszabb, van akinek alig látszik, de azért a vágás helye mindenképpen ott lesz. Ha műtenek, akkor lemezt raknak be, az tartja össze normál helyzetben, tehát valamiféle dudor akkor is lesz rajta, lassabban gyógyul, de nyilván akkor egyenes lesz legalább.
2019. dec. 21. 09:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat, jó volt ezeket megtudni. Az orvosnál sajnos nem igazán tudtam kérdezni, de közben meg kíváncsi voltam ezekre. :)
2019. dec. 21. 18:58

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!