Kezdőoldal » Egészség » Sérülések, balesetek » Lehet megsérült a dobhártyám?

Lehet megsérült a dobhártyám?

Figyelt kérdés

Viaszos füldugót szerettem volna alkalmazni, mivel a fülkürthurutom nagyon rosszul és lassan gyógyul, így minimálisra szerettem volna a huzatot venni, ami a füleimet érné. Emellett egy szobában vagyunk testvéremmel, így a zaj kiszűrése sem másodlagos dolog.

Ohropax viaszos füldugót próbáltam behelyezni, azonban nem mertem "határozott mozdulattal" lelapítani a viaszt, ahogy az fel van tűntetve a használatiutasítóban. Így próbáltam óvatosan lelapítani a viaszt, viszont, mivel semmi hangot nem szűrt kb ki, így gondoltam kiveszem és hagyom az egészet. Viszont félek, hogy túl hirtelen/gyorsan vettem ki, mert utána (lehet csak beképzelem, nem tudom) elkezdtem másképp hallani kicsit, kicsit halkabban is és megfájdut kicsit a fülem. A leírásnál azt írják a hirtelen kivétel dobhártya károsodást okozhat. Viszont nem tudom utólag milyen "Hirtelen" vettem ki, mert átlagos mozdulati sebességgel szedtem ki a viaszt, ami alig volt a 'fülemben'. Előtte is fájtak véletlenszerűen a fülkürthurut miatt, egyszer megjelent a fájás, majd elmúltak. Tegnap óta viszont kisebb szünetekkel élesebben fáj a jobb fülem, ami amúgy is problémásabbnak számított.

Fül orr gégész egy általános vizsgálattal is megállapítja, ha valami elváltozás lenne a dobhártyán/dobhártyával? Vagy külön várnom kell majd egy speciális vizsgálati módszerre, amire előjegyezne?

Nem tudom eldönteni, hogy ettől fájhat e, mert előtte is volt, hogy halkabban hallottam a jobb fülemre a megfázás után.

MR-re, ultrahangra és röntgenre is elő vagyok jegyezve, hogy kiszűrjék a fülkürthurut óta fennálló hallás elváltozást, illetve a zúgást.

Elnézést a hosszú leírásért, remélem érthetően fogalmaztam a problémával kapcsolatban.

Mennyi esélye lehet, hogy sérült a dobhártyám? Lehet ennek köze a mostani panaszokhoz? Kicsit megnyugodtam ezt olvasva egyik portálon, viszont ettől függetlenül még mindig nagyon aggaszt a füleim állapota (főleg a jobb oldalié). Lassan másfél hónapja rosszabbodnak a tünetek, majd stagnálnak. "az esetek legnagyobb részében a megrepedt vagy beszakadt dobhártya néhány hét, maximum pár hónap alatt saját magától is meggyógyul, és nem okoz maradandó károsodást. Bizonyos esetekben műtétre is szükség lehet"

Köszönöm a segítő válaszokat előre is!



2020. dec. 3. 19:54
 1/5 anonim ***** válasza:
Azért ez a történet nem kicsit bűzlik. MR, UH, RTG... És ez biztosan mind nagyon kell... Ez magánellátás?
2020. dec. 3. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Nem magán, viszont fül orr gégész ajánlotta, hogy kizárjunk minden fizikai dolgot a fülzúgás mögött (mint például daganat vagy elváltozás). Tudom, hogy nagyon soknak tűnik, viszont megőrít, hogy már Október közepétől van a füleimmel baj és nem szeretnék semmi maradantót. Már mindenben benne vagyok, ha közelebb visz ahhoz, hogy megoldódjon a probléma. Sajnos Szeptember közepe óta minden rosszat bevonzottam valahogy. Előtte lábujjamat kellett felvágni vérhólyag miatt.
2020. dec. 3. 21:44
 3/5 anonim ***** válasza:
100%

A fül-orr-gégész egy általános vizsgálatnál is látja ha elváltozás van a dobhártyán, de szerintem nem sérülhetett meg ennyitől a dobhártyád. Gondolj bele, hogy mennyien használnak füldugót, akkor nem is szabadna használni ha ilyen könnyen sérülést okozhatna. Ráadásul azt írod hogy átlagos sebességgel szedted ki és nem is volt teljesen benne a füledben, akkor meg tényleg ne aggódj emiatt.

Próbálj egy kicsit megnyugodni ezzel kapcsolatban.

2020. dec. 4. 00:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen, próbálok megnyugodni és nem rá gondolni. Elvileg a fülkürthurutom és a hatalmas érettségi stressz okozza együttesen és így főleg pszichés. Sajnos kicsit hipochonder vagyok, bár erre rá lehet jönni abból is, hogy ennyire félek a füldugó óta. Máskor sokkal figyelmesebben szedem majd ki, ha használok. Köszönöm a megnyugtató szavakat, nagyon sokat jelentenek!

Próbálok meditálni és tudatalattival gyógyulni és elterelni a gondolataimat, mindenkinek jó egészséget és köszönöm!

2020. dec. 4. 04:46
 5/5 Katanyanya válasza:
Szia, mi van a füleddel azóta? Meggyógyult?
2023. jún. 17. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!