Kezdőoldal » Egészség » Sérülések, balesetek » Hogy lehet az, hogy valaki...

Hogy lehet az, hogy valaki nem veszi észre, hogy eltörik egy csontja? És mi az oka ennek?

Figyelt kérdés

2021. júl. 15. 10:41
 1/9 anonim ***** válasza:
59%

En nagyon is eszrevettem... Fajt nagyon, mozgatni nem tudtam a labfejem (bokatores).

Milyen csonttoresrol beszelsz?

2021. júl. 15. 10:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
27%
Nagyon ritka betegség, amikor nincs fájdalom érzékelés.
2021. júl. 15. 10:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
77%
Több ilyen eset van, mint hinnéd. Úgy lehetséges, hogy ha nincs elmozdulás, akkor van olyan, hogy nem látszik egy törés, bizonytalan tompa érzékelése van helyileg ott a betegnek, de ha megütötte és az orvos nem diagnosztizál törést, akkor azt úgy betárazza magának az illető, nem foglalkozik vele és a fájdalma is enyhül. Tipikus eset, amikor a sajkacsont törik el, mert az nem minden esetben látható röntgenen, ezért 2 hét múlva ismételni kell a röntgent, később fog látszani. Az meg, hogy fáj-e az függ az illető toleranciájától.
2021. júl. 15. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
63%
Baleset közben? Adrenalin miatt
2021. júl. 16. 00:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim válasza:
70%
ha valamilyen kontakt sportot űz az ember és amúgy rendszeresen vannak zúzódásai, akkor ahogy #3 is írta: ha nincs elmozdulás, a fájdalmat simán össze is keverheti az ember egy durvább zúzódáséval. nem feltétlenül fáj egy csonttörés. nekem pl a második bokatörésemnél szóltak az sbo-n, hogy ez már a második. az elsőre nem is emlékeztem.
2021. júl. 17. 10:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%
Én még emlékszem, hogy 6 éve (10 éves koromban) eltört a bal lábamon a kisujjam, a mellette lévő pedig elrepedt, és ahhoz képest, hogy minden kis sebnél nyávogtam, ahhoz képest észre sem vettem, csak anyukám, amikor levette a zoknimat, szólt, hogy lila a lábujjam. Tehát nem feltétlenül attól függ, hogy az illetőnek milyen a fájdalomtűrő képessége. Aztán másnap elmentünk röntgenre, és ott derült ki, hogy az egyik eltört, a másik elrepedt. Mindez úgy történt, hogy a nagyszüleimnél voltam, és a lakásban futkároztam, majd hopp, belerúgtam a fotelba.
2021. júl. 17. 10:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
100%

Én azt hittem megrándult csak a térdem.

Másnap mentem be a kórházba, ott röntgen után mondták, hogy tolnak át a gipszelőbe, ez törés. Talptól combig fekvőgipszben leszek egész nyáron.

2021. júl. 18. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
100%

Ennek rengeteg oka lehet.

Általában a fájdalomtűrés és az adrenalin az okozója, ha nem fáj, de más is közbejöhet.

Nekem egyszer verekedés közben tört el a kisujjam úgy, hogy még ín sérülés is történt és operálni kellett. Semmilyen fájdalmat nem éreztem sem amikor megtörtént, sem az után. Csak annyit vettem észre, hogy az utolsó ujjpercemet nem tudom teljesen kiegyenesíteni.

Egyszer viszont amikor a bal hüvelykujjamat törtem el szögelés közben úgy, hogy véletlenül rávágtam a kalapáccsal egy nagyot, akkor az viszont nagyon fájt. Ennek ellenére végigdolgoztam vele a napot, de hazafelé a Metrón már nagyon lüktetett, Ráadásul a körmöm is bekékült addigra teljesen (később le is esett), ezért az első utam az orvoshoz vezetett, aki meg is állapította a röntgen alapján, hogy az utolsó ujjperc egy darabja tört le. Sínbe tették és pár nap után elmúlt a fájdalom, de több mint három hétig voltam vele betegállományban.

Szóval ez egy ember esetében is változó lehet.

2021. júl. 18. 17:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
100%

Kézre érkezve estem. Éreztem azért a kezeimen, de nem rohantam rögtön kórházba.

Estére bedagadt mindkettő, párom bevitt. Én még ott is azt mondtam csak zúzódás lesz.

Röntgen után derült ki, hogy az egyik eltört, a másik csak repedt, csak néztem, mikor mondta az orvos, hogy menjünk a gipszelőbe, mert mindkét kezemet gipszelni kell..

2021. júl. 20. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!