Kezdőoldal » Egészség » Sérülések, balesetek » Sarokfájdalomra kapott lökéshu...

Sarokfájdalomra kapott lökéshullám terápia esetén mennyi ideig javasolt tartózkodni az álló munkától?

Figyelt kérdés

#csonthártya-gyulladás #sarokfájdalom #Talpibőnye #Lökéshullámterápia
2021. aug. 28. 13:36
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%
Ezt az orvos tudja megmondani, hogy neked mit ajánl.
2021. aug. 28. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
Ez mindenkinél egyéni. Az orvostól kell megkérdezned.
2021. aug. 28. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 Mézga Krisztina ***** válasza:

Semennyire, vagyis a munkától függ. A lökéshullám-terápia után sokkal kevésbé fáj az ember sarka, sőt! Tehát maga a terápia nem akadályoz a munkában, nincs utóhatása. Legalábbis nekem semmi nem volt.

A sarokfájdalom sarkantyú miatt szokott lenni, ha azzal tudtál dolgozni, akkor a kezelés után pláne.

2021. aug. 30. 08:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim válasza:

Egyet értek Krisztina véleményével! Én már 4 alkalommal kaptam lökés hullám terápiát ami valójában sugár kezelés. Egy ideig használ de idővel ugyan úgy vissza tér a fájdalom ezért is nem vállaltam be többet meg azért mert az utolsó alkalomnál akkora dózist kaptam,hogy szó szerint leégett a talpamon a bőr!Nekem már több mint 10 éve van sarkantyú mind a 2 sarkamon

1,5 és 2 cm-es. Ezzel együtt kell élni! A szerencsésebbek akiknek időben elcsípik a kezeléstől szétmállik leválik és felszívódik! A séta és a járás nem árt neki csak a hosszú ideig való egyhelyben állás! Nekem is ettől alakult ki mivel pénztáros vagyok! Akinek nincs ilyen az elképzelni sem tudja mekkora kín fájdalommal jár! Az orvos szerint az egyetlen megoldás rá a műtéti beavatkozás,de mivel az után nem lehet ráállni így nagyon hosszú 6 hónap a lábadozási idő!

2021. aug. 30. 16:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:
Állómunkám van, attól jött ki. Januártól augusztusig úgy dolgoztam, teljesen rottyra ment. Most kapok beutalót valamilyen kezelésre, még nem tudom milyen lesz. De amíg nem múlik el nem akarok dolgozni, mert úgy semmi értelme szerintem. Ha irodai munkám lenne nem lennék táppénzen.
2021. aug. 31. 13:38
 6/11 A kérdező kommentje:
Kolléganőmet egyébként műtötték, 4 hónapig volt otthon.
2021. aug. 31. 13:40
 7/11 Samu Béla válasza:
100%
A lökés hullám terápiának köze nincs a sugár kezeléshez. Mindazonáltal nem sokat ér.
2021. szept. 2. 18:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
Családunk egyik hölgytagjának is ez volt kb. 2 éven át a baja. Nagyon fájt neki, ezerféle kezelésre járt, de nemigen csitult. Műteni nem akarta. Aztán vett egy ultraboost cipőt (nem írhatom ide a márkáját, mert akkor reklámozás miatt kitiltanak)és 1 !! hét alatt elmúlott minden baja. Hasonló gondom volt nekem is, szintén kb. 1 hét alatt meggyógyított. Ennek 2,5 éve, azóta újból mindennap futok - meg a hölgytag is:)
2021. szept. 3. 08:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 Mézga Krisztina ***** válasza:

A 7-es jól tájékoztat.

A sugárkezelést a Kékgolyó utcai onkológiai intézetben végzik, lényegében röntgensugárzással kezelnek, ez nem egyenlő a rákgyógyításhoz használt sugárkezeléssel. A bokámra kaptam, évekig hatott, nem gyulladt be, nem fájt.

Lökésterápián többször voltam, használt ugyan, de nem volt olyan hatékony, mint a sugár.

2021. szept. 28. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 Mézga Krisztina ***** válasza:

[link]


Itt jól elmagyarázzák a sarkantyú kezeléseit.

2021. szept. 28. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!