Kezdőoldal » Egészség » Sérülések, balesetek » Achiles ín gyulladás gyógytorn...

Achiles ín gyulladás gyógytornázni érdemes ilyenkor?

Figyelt kérdés

Achiles inamon volt egy kis duzzanat és reggelenként fájt majd mozgásra elmúlt. Doki megvizsgálta a diagnozis achiles tendinitis. Azt mondta pihentessem egy hétig, hidegvizes borogatás, futás, ugrálás kerülendő, úszni szabad sőt a hideg víz jó is neki. Plusz fájdalomcsillapító-gyulladáscsökkentő gyógyszer szedése.

Ezt meg is tettem szépen javult is 1 hét alatt majd elkezdtem dolgozni (ülő és nem nehéz fizikai munka vegyesen 90-10% arányban kb). A fájdalom és a duzzanat visszatért de sokkal enyhébben.

Youtubeon néztem gyakorlatokat amivel lehet nyújtani és erősíteni az izmokat az adott helyen, direkt erre a problémára fókuszálva. Aki volt már hasonló helyzetben, mi a tapasztalata érdemes elkezdeni tornáztatni ebben a fázisban vagy még pihentetés szükséges?



#gyulladás #achiles
2022. aug. 18. 14:21
 1/1 anonim ***** válasza:
Amíg a duzzanat megvan, gyulladt és fáj is, a szövetek sokkal sérülékenyebbek. A munkát nyilván nem tudod kikerülni, de én a többi tornát meg nyújtásos gyakorlatokat kihagynám.
2022. aug. 18. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!