Kezdőoldal » Egészség » Sérülések, balesetek » Ez munkahelyi balesetnek számít?

Ez munkahelyi balesetnek számít?

Figyelt kérdés

Munkahelyemen - külső helyen tartózkodtunk egy esemény miatt több százan - mindenféle előjel nélkül elájultam. Kollégáim elmondása alapján nem összecsuklottam, hanem mint egy rönk, oldalra dőlve estem össze, eszméletvesztéssel, fejsérüléssel, enyhe agyrázkódással vittek kórházba. (A helyszín igazgatója hívta ki a mentőket). Kérte, hogy a papíromon legyen feltüntetve, hogy munkahelyen történt… másnap felhívtam a háziorvost, aki fel is vett keresőképtelennek. Ma voltam nála, levittem a papírjaimat - a keresőképtelen időponthoz ennyit írt: 2022.10.10-2022.10.10;

Baleseti keresőképtelenség esetén a baleset napja: 2022.10.10 és 8-as kódot írt…

Mivel nem nehéz fizikai munkát végzek, így engednek dolgozni holnaptól, bár még vizsgálatok sora vár rám..

A munkáltatóm annyit mondott, holnap megbeszéljük…



2022. okt. 17. 15:45
 1/5 Ypszilon1980 ***** válasza:
Akkor most mi a kérdés?
2022. okt. 17. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Munkahelyen történt, kell róla jegyzőkönyv. Kiderült, hogy miért ájultál el?
2022. okt. 17. 17:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:

Ypszilon1980: az, hogy munkahelyi balesetnek számít-e a fent említett esemény.

Második: sajnos még nem. Vizsgálatok sora vár még rám, kardiológia, neurológia.. a kezelőorvos szerint az epilepszia kizárható a gyors roham miatt, de háziorvos erre gyanakszik.

2022. okt. 17. 17:24
 4/5 Ypszilon1980 ***** válasza:
Szerintem ez nem számít annak. Akkor számít annak, ha pl. baleset ér munkába/ból menet, vagy a munkahely hibájából történik veled valami, esetleg munkahelyi ártalom miatt. Üzemi balesetnek vagy munkahelyi balesetnek más kódnak kellene lennie. De itt felajánlotta a munkáltató, hogy megbeszélitek, szóval lehet, hogy egyezségre juttok majd, esetleg 100%-os TP.
2022. okt. 17. 18:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Na de milyen esemény? Mert ha pl kisereglettetek arra az irodából, hogy valaki UFO-t látott, az nem igazán munkahelyi baleset. Még akkor sem, ha az UFO látványától ájultál el.
2022. okt. 18. 19:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!