Kezdőoldal » Egészség » Sérülések, balesetek » Van e különbség az elülső...

Van e különbség az elülső keresztszalag műtét és a külső-belső keresztszalag műtét között? Szakadás mindkettő, az elülsőt tavaly műtötték, a külső belsőt most fogják.

Figyelt kérdés
Ma voltam vissza a jobb térdemmel (elülső keresztszalag szakadás pótlás) 9 hónapos kontroll vizsgálaton, ahol szerencsére mindent rendben talált doktor úr, és kitűztük a bal térdem külső-belső szalag szakadásom műtétét is (március 21). A kérdésem az lenne, hogy a külső belső szalag szakadás műtét mennyivel másabb mint az elülső? Itt egy vagy két vágás lesz? Könnyebb vagy nehezebb a felépülés? Tapasztalatokat szívesen várnék, köszönöm szépen 🥰

2023. jan. 11. 15:10
 1/8 anonim ***** válasza:
Most nem értem a kérdést. A combcsont és a sípcsont között ami van 2 szalag, az elülső és hátulsó keresztszalag, és van két oldalsó. A külső-belső szalagot nem igazán lehet így értelmezni. Most melyikre gondolsz?
2023. jan. 11. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Bocsi rosszul fogalmaztam meg. Ami két oldalt kívül fut, a térd két oldalán jobbról és balról
2023. jan. 11. 16:54
 3/8 anonim ***** válasza:
A műtéti megoldását ennek nem tudom, szerintem ott lesznek már kapcsok is, amik tartják, de szerintem a felépülés kicsit tovább fog tartani, de inkább a sebészt kérdezd.
2023. jan. 11. 17:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:

Az van az ambuláns lapon hogy "ASC + LCA műtétet tervezünk"

Nekem a másik térdem is csavarozva van, szóval azt már tudom milyen :) Nem vészes :) Csak nem tudom mi a különbség a két műtéti eljárás között

2023. jan. 11. 18:06
 5/8 anonim ***** válasza:
Hát ezt most én sem tudom megmondani. Egyik ismerősömnek volt oldalszalag műtétje, de neki 1 hónap volt mire rendesen tudott járni rögzítő nélkül.
2023. jan. 11. 18:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
ASC + LCA műtét: az ASC az artroszkópost jelenti, ezzel ugye kisebb a beavatkozás, mert csak pár lyukat ejtenek, de az LCA műtét az elülső keresztszalag műtétet jelent. A szalag neve latinul ligamentum cruciatum anterius.
2023. jan. 11. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a válaszokat :)
2023. jan. 11. 23:28
 8/8 anonim ***** válasza:
Akkor az mégsem oldalszalag.
2023. jan. 12. 05:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!