Kezdőoldal » Egészség » Sérülések, balesetek » Bokatörés után hogyan tovább?...

Bokatörés után hogyan tovább? Mennyi idő alatt épülhetek fel belőle teljesen? (többi lent)

Figyelt kérdés

Hivatalban dolgozok, mint ügyintéző. Sajnos szerdán megcsúsztam a lépcsőn és magam alá bicsaklott a bokám. Az első pillanatokban még rátudtam állni, de kisebb fájdalmat már éreztem, így szóltam a felettesemnek, aki azonnal a balesetibe küldött. Az egyik kollégám kísért el. Ott már a kocsiból alig tudtam kiszállni és el is kezdett bedagadni. A kórházban megröntgenezték és megállapították, hogy eltört a bokám. Jövő hét végéig fekvőgipszben vagyok. Tegnap vették fel hivatalosan a baleseti jegyzőkönyvet.


A diagnózis: S8240 szárkapocscsont-törés; S8260 külboka törés


Egy bokatörés mennyi idő alatt regenerálódik? Teljes gyógyulás várható, vagy ez csak vágyálom lehet? Mikor mehetek vele dolgozni (sok lépcsőzés van)?


42N (4 gyerek; 4-11 év köztiek)



2023. júl. 8. 14:19
 1/9 anonim ***** válasza:
75%
Nem akarlak elkeseríteni , de ez már nem javul. Van egy ismerősöm,akinek még időjárásra is fájni kezd a több mint 20 éve történt dolog. De én szorítok neked, nem könnyű lesz a gyógyulás,főképp a "semmit tevestol." (Ezt úgy értem,hogy egy ideig feküdni) Mivel eltudom képzelni ennyi gyerektol nem lesz könnyű feladat.
2023. júl. 8. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%
Rá van írva az orvosi papírodra, hogy mikor van gipszlevétel! 6 hét szokott lenni. Az alatt nem célszerű dolgozni, úgyse tudsz. Utána gyógytorna. Meggyógyul, de az időjárás-változásra lehet, hogy érzékeny marad. A gyerekeid többet fognak segíteni és önellátóbbak lesznek.
2023. júl. 8. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
#2 a Kérdező írta is, hogy jövőhét végén veszik le a fekvőgipszet. Először csak azt tüntetik fel (saját tapasztalat). A többiben igazad van. Szintén saját tapasztalatból tudom, hogy nem éri meg a járógipsz alatt sem feleslegesen túl terhelni a lábad.
2023. júl. 8. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim válasza:

Kísértetiesen hasonló balesetem volt 2021. május 25-én. Egy hét után viszont kiderült, hogy jobban elvan a csont mozdulva, mint előzőleg látható volt, így június 2-án műtöttek. A fekvőgipszet június 9-én, a járógipszet július 19-én vették le a lábamról. A gyógytornát (kb. 2 hét) és a fizioterápiát (kb. 10 hét) követően október 11-én váltam munkaképessé, legalábbis az orvosok szerint. De úgymond (majdnem teljesen) tünetmentessé talán úgy november második felében, vagyis kb. 6 hónappal a sérülés után.


Igaz, hogy 5 terhességgel (ebből 2 ikerterhesség volt) a hátam mögött, nagyjából 30 éve fennálló diabetesz-szel megspékelve nem meglepő a hosszadalmas gyógyulás. Nekem üzemi balesetként 100%-os táppénzt számoltak fel.


Nekem akkor 9-17 év közti gyerekeim voltak, akik nagyon sokat segítettek a házimunkába és a ház körüli munkákban is, mindamellett, hogy suliba és edzésre jártak. Nekem minden frontra érzékennyé vált a lábam különböző mértékben. Sokszor érzem úgy egy-egy lépésnél, mintha kiment volna, pedig nem.


Az idősebbik ikerpár (16 éves fiú; egypetéjűek) egyikének tavaly március 22-én tört el egy iskolai tesiórán a bokája. Órákkal később (de még aznap) mentünk el vele orvoshoz. A nyár végi (július 16-29) iskolai táborban már úgy vett részt, hogy tünetmentes volt. Aztán a frontok közül a meleget nagyon megérzi, pedig őt szerencsére nem kellett műteni. Ráadásul a tábor előtti 3 hétben folyamatosan dolgozott egy gyárban a szalag mellett. (Saját döntésből adódóan)

2023. júl. 10. 10:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm az eddigi válaszokat.
2023. júl. 10. 22:01
 6/9 anonim ***** válasza:
Egy komplikáció és elmozdulás nélküli bokatörés gyógyulási ideje 6 hét, ezután lekerül róla a gipsz.
2023. júl. 12. 22:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
Ma voltam kontrollon, ahol a traumatológus javaslatára megismételték a röntgenvizsgálatot. Ez a vizsgálat megerősítette, hogy nincs elmozdulás, de azt is kimutatta, hogy nem indult be kellően a csontosodás, így kockázatosnak érzékelte a járógipszet, végül a fekvőgipsz időtartamának meghosszabbítása mellett döntöttek. A következő vizsgálat július 19-én lesz.
2023. júl. 13. 18:29
 8/9 A kérdező kommentje:
Július 19-én megkaptam a járógipszet, amit szeptember 1-jén vettek le. Most ott tartok, hogy teljes súllyal nem tudom terhelni, oldalra kifordítani szintén nem tudom valamint a fel-le mozgatás is fájdalmas.
2023. szept. 6. 06:50
 9/9 anonim válasza:
Jobbulást!
2023. szept. 8. 16:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!