Kezdőoldal » Egészség » Sérülések, balesetek » Szükséges ebben az esetben a...

Szükséges ebben az esetben a veszettség elleni oltás?

Figyelt kérdés

Tegnap megharapta a lábam egy kutya, vagyis nem is nevezném konkrét harapásnak, inkább csak odakapott a lábamhoz. A seb kicsi, szinte egyáltalán nem is vérzett, először nem is láttam, hogy hol van. Az eset városban történt, forgalmas úton, a kutyát a gazdája sétáltatta, csak annyira gyorsan történt minden, hogy mire észbe kaptam, már tovább álltak, így nem tudtam megkérdezni, oltva van-e a kutya. A nadrágomat átnéztem, nem szakadt el, így feltételezem, hogy az állat foga nem ért ténylegesen a bőrömhöz. Tetanusz oltást kaptam kettő, vagy három éve (nem emlékszem pontosan rá), és úgy tudom, az öt évig védelmet nyújt, viszont nem tudom, érdemes-e ilyenkor kérni a veszettség elleni oltás sorozatot.



Van esetleg bárkinek ötlete, javaslata?



Nagyon köszönöm!



dec. 12. 17:23
 1/2 anonim ***** válasza:
100%

nem kell veszettségi oltás. Felesleges ilyen esetben.

Városban ráadásul szinte 0 a lehetősége, hogy egy sétáltatott kutya veszett legyen.

dec. 12. 18:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Ebben a konkrét esetben szerintem teljesen szükségtelen.


Egyrészt ha nem szakadt át a nadrág szövete, és akkora a "seb", hogy nem is találtad elsőre, akkor valószínűleg tényleg csak a nadrág szövetén keresztül történt felszíni hámsérülés. Emiatt a tetanusz is szükségtelen.


Másrészt még ha nem is kapott veszettség elleni oltást a kutya szinte kizárt, hogy veszett lenne, itthon nagyon jó az átoltottság. Ez egy 2021-es cikk ( [link] de e szerint 2017 óta nem találtak egyetlen veszett rókát vagy kutyát. Ha jól emlékszem tavaly vagy idén az ukrán határ közelében 1-2 rókát egyedet igen, mert a háború miatt ott most a rókák vakciánázása nem prioritás.

dec. 12. 18:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!