Kezdőoldal » Egészség » Sérülések, balesetek » Gipszelt kar esetén hogyan...

Gipszelt kar esetén hogyan megy a táppénz?

Figyelt kérdés

Irodai melóm van (szövegírás, képszerkesztés, stb), balesett végett a dominánsabb karom, csuklóm gipszelésre szorult így nem igazán megy a munkavégzés.

Munkhahelynek nincs köze a balesethez, szabadidőmben történt.


Még sose volt semmim sérülve olyan szinten, hogy jelentősen korlátozzon ill. nem is ismerek ilyen egyént aki átélte volna már.


Ilyenkor kiírnak sima táppénzre mint mondjuk amikor lebetegedik az ember vagy van ennek valami saját folyamata?


köszönöm (10-15perc gépelés)



jan. 7. 22:44
 1/6 anonim ***** válasza:

Ha kéred kiírnak táppénzre, de nem látom indokoltnak. Én 2 éve sikeresen eltörtem mindkét kezemet (csukló + kéztőcsont). Műtötték is mindkettőt.

1 hetet pihentem, aztán dolgoztam (home office, számítógépes meló). Simán tudtam sínbetett kézzel gépelni. Ha elfáradt pihentem. Valamivel kevésbé voltam hatékony, mint szoktam.

jan. 7. 23:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Én is törött jobb csuklóval dolgoztam tanárként és jobbkezesként.

Fel is koncoltak volna a többiek, ha 6 hétig kell helyettesíteni.

Nagyon megnehezítette a dolgomat, de meg kellett oldani. Utána gyógytornára is munka után jártam, sok szervezéssel.


Ez van, ha már ilyen balfácánok vagyunk, nem jár érte automatikusan táppénz.

jan. 7. 23:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Hármas, mit furcsállsz rajta, ha törött a keze?

Szerinted ugyanúgy fog majd gépelni, meg mindent ugyanúgy fog csinálni, mintha mi sem történt volna?

jan. 7. 23:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 scamdemic ***** válasza:
79%
balesett végett -> baleset miatt (végett = valami céljából)
jan. 7. 23:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:

Remélem megy a ban rád, szakácsfiú :'D


Nyílván nem pontosan mértem az időt (tippre 10-15p). És mivel nem a melós gépen írok most, hanem egy 10+ éves kölcsönkért guberált notin (mert sajátom éppen szervízben van egy ideje) amin a gombok nem éppen vesznek be már mindent elsőre rendesen.


Mivel marhára nem erről kéne szólnia a kérdésnek, nem tartottam fontosnak ezt részletezni. De sajnos mindig van egy buta szappan aki nem tudja a helyét.


Bár miért is magyarázkodom egy vélhetően alúljáros gyrosos arcnak aki szakácsnak titulálja magát és gyakorikérdéseken veri a mellnévtelenülét , hogy ő mennyivel jobb mint egy idegen az interneten akiről 0 fogalma van. Szánalmas.


Többieknek köszönöm a tájékoztató és kérdésre irányuló válaszokat.

jan. 8. 12:34
 6/6 anonim ***** válasza:

:D szappan xD ezt adom

Nameg èrtem èn a zebszemedet…

De azt te dugdat el magadban…

Èn csak simàn furcsàlltam hogy 10percekig tartott leírni ezt a pàr sort…aztàn tessèk tyùxaron az ütôèr :D

Nem azt mondtam hogy mennyivel jobbvagyok :D hanem hogy voltam törött karral ès csaknemvolt szentíràs fèl kèzzel gèpelni..ahogy mondtam a s3ggemet kitörölni nagyobb gondot okozott mint pötyögni fèl kèzzel

Mentsègemre szòljon “gyorskajàhoz”semmi közöm nemvolt :(

Tengeren melòztam mindig is ès most hogy így mondod hogy senki lètemre valakinek hiszem magam a neten..igaz is..tôled aztàn többre ha gyrosos aluljàròs presnya magàt titulàlò tàlib lètemre jobban gèpelek fèlkèzzel mint egy olyan …..szemèly?aki a munkàjàbol adòdòan naponta simàn sok szàz/ezer karaktert gèpel

Szòval ja így hogy említetted igen :D többnek gondolom magam tôled :D

Gyrost is csinàlok az aluljàròban ès a fèlkezes gèpelès is jobban megy ;)

Köszi a derítèst ;*

Ha szeretnèd èn kèszítek neked gyrost (most offszezon van a nèmet osztràk hatàron vagyok)Thumsee 1 Madlbauer gyere ès mondd csak a pincèrnek hogy tevagy a fèlkezû gèpelô s olyan gyrost kanyarintok neked hogy elalèlsz

Vagy nyàron Krk-be

Mèg tengeri-gyrost is kap a szàd ha szeretnèd :D de attol mèg mindig jobban gèpelek fèlkèzzel mint a “gyorsgèpelô”ùr szòòval jaaa ennyivel is jobbvagyok

jan. 8. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!