Kezdőoldal » Egészség » Sérülések, balesetek » Eltört a bokám, vagy meghúztam?

Eltört a bokám, vagy meghúztam?

Figyelt kérdés

Reggel a lépcsőn lefelé menet véletlenül rosszul léptem, és bebicsaklott a lábfejem, elég rendesen. Nem azt mondom, hogy kellemes érzés, tulajdonképpen tudok rajta járni, ha kell - de jobban esik nem ránehezedni. Kicsit megdagadt a bokám alatt, de bevérzés egyelőre nincs. Kör-körös mozdulatok is mennek, és ha pihentetem, nem fáj. Flector, fásli, és jegelem.


Szerintetek ez törés, vagy zúzódás, esetleg szalagszakadás? Nem szeretnék a sürgősségire menni, ha nem muszáj. Jártatok már így?



jan. 14. 15:04
1 2 3
 11/21 anonim ***** válasza:
Ha elmondod ezt orvosnak, főleg ha ránéz a lábadra és látja is, hogy gyulladt a terület (ilyenkor annak a testrésznek a hőmérséklete jóval magasabb kell legyen az összes többi testrészed bármelyikénél, hiszen sokkhatás érte, és így jelez a szervezet, meg pirosnak is kell lennie), akkor elvileg köteles sürgősséggel beutalót írni röntgenre (rtg), az meg azonnal kimutatja, hogy mi van. Annál több (mondjuk MR) meg akkor kell, ha mégsem törött a csont, mert a lágyszövet-sérülést viszont nem mutatja ki a röntgen.
jan. 15. 09:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/21 A kérdező kommentje:
Mindenképp elmegyek ma, egyelőre nincs változás. Nem pirosodik, vagy lilul különösebben, éreztre kb ugyanaz, mint tegnap.
jan. 15. 10:24
 13/21 A kérdező kommentje:
Köszönöm mindenkinek az unszolást, végül elmentem a sebészetre. Megröntgeneztek, megnyomogattak - törésre, szakadásra utaló jel nincs, csak megnyúltak a szalagok. Kaptam boka merevítőt, ezt 4-6 hétig hordanom kell, és ennyi. Mindenki vigyázzon magára!
jan. 15. 13:03
 14/21 anonim ***** válasza:

Mázlid van!A nyomogatást mondjuk nem értem. Ha bármi kétely lett volna a röntgen után, azt végképp nem nyomogatással kell(ett volna) eloszlatni, hanem mondjuk MR-rel (amin - a röntgennel ellentétben - a lágyszöveti részek is tökéletesen kirajzolódnak.)

Persze utóbbi drága mulatság, nyilván érthető, hogy -TB-re - nem szívesen csináltatja az orvos.

jan. 15. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/21 A kérdező kommentje:
Gondolom, ha valamire felszisszentem volna, akkor irány az MR. Csak az oldalirányú átmozgatás volt egy kicsit kellemetlen, így jutott erre a konklúzióra. A merevítővel egyébként olyan, mintha nem is történt volna semmi.
jan. 15. 15:50
 16/21 anonim ***** válasza:

Sürgősségin soha nem csinálnak mr-t, sajnos több kórház családi tapasztalata alapján sem. A kötelező minumumot (röntgen, gipsz) megcsinálják, és ennyi.


Nekem úgy ment ki a térdem, hogy ráállni sem tudtam, mert a terheléstől azonnal ugrott ki. A sürgősségin készült egy, azaz egy darab röntgen, az is úgy, hogy oldjam meg, másszak fel a fémágyra :D, megállapították, hogy nem törött, és onnantól tojt bele mindenki. Kaptam egy hónap fekvőgipszet, ugyanannyi időre merev ortézist, hónapokig gyógytorna, fizikoterápia, de mikor a kontrollokon jeleztem, hogy továbbra sem tudok ráállni, recseg, ropog a gipszben is minden mozdulatra és fájdalmas, a doki nekem háttal megnézte a szàmítógépét: hát de készült röntgen, nem volt eltörve. Az asszisztens megállapította, hogy meg tudom emelni nettó tíz centire, ami a gipsz levágásához kellett, úgyhogy ennyiből (mondom, nekem háttal) megállapította, hogy nincs nagy baj.

Ennek több mint egy éve, és bár már nem hordom az ortézist a gyógytornász javaslatára, de nyomásra fáj, megerőltetésre fáj, guggolni minimális ideig tudok, a normálistól eltérő mozdulatra recseg. És nem vagyok idős.


Anyámat tavaly érte hasonló baleset, őt a munkahelyéről vitte el a mentő egy térdsérülés miatt - másik kórház, de hasonló protokoll, egy röntgen az elején, bár neki legalább a kontrollokon is megmozgatta a doki a lábát, hogy merre mennyit mozog. Se mr, se ultrahang, se egyéb nem készült, találgatás jelleggel biztos a szalagok sérültek, anyám jelzésére, hogy ropog a térde, a doki röhögve közölte, hogy az övé is, ez van, öregszik.


Úgyhogy nem, nem készítenek MR-t. Röntgen, meg mozgatnak, és ennyi. "Majd gyógyul magától lassan, ez ilyen."

jan. 15. 16:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/21 A kérdező kommentje:

Jesszusom, sajnálom ezt a rengeteg rossz tapasztalatot, és remélem, lesztek még jobban is!


Én nem sürgősségin voltam, hanem sebészeti szakrendelésen, épp az általad említett okokból. Vidéki kórház, szerencsére szinte azonnal behívtak.

jan. 15. 17:00
 18/21 anonim ***** válasza:
Amúgy érdekesség, hogy volt egy olyan eset nálunk, amikor egy beteg fájdalomra panaszkodott hónapok óta, röntgen többször is volt, nincs törés. A dokija felvetette, hogy valami lágyrész probléma van, elküldte MR-re és ott derült ki, hogy el van törve.
jan. 15. 17:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/21 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen, ezzel belém öntötted a lelket. Mégegy valami, amin szoronghatok 😀
jan. 15. 17:41
 20/21 anonim ***** válasza:

Higgy a tapasztalt lábsérültnek, amit írtál, az alapján nem lesz nagy bajod. :D Marha lassan gyógyulnak ezek a lágysérülések, és egyébként vicces, hogy 2024-ben annyit tudnak vele csinálni (most ezt nem a kórházak szidására mondom, hanem hogy ez ilyen), hogy ne mozgasd, de gyógyulnak.

A Flector gélt azért ne tedd messzire, nyugodtan kenheted esténként, gyulladáscsökkentő.

jan. 16. 00:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!