Kezdőoldal » Egészség » Sérülések, balesetek » Kell-e a tetanusz oltás?

Kell-e a tetanusz oltás?

Figyelt kérdés
Nagyon félek, az előbb itthon, lehorzsoltam az ujjamat, a mikroba ahogy beraktam a tányért beleütközött az ujjam és ott rozsdás volt. Nagyon aggódók, hogy kell e a tetanusz, ilyennel hülyének néznek a sürgősségi osztályon!

márc. 7. 08:33
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
100%
Mond azt hogy megkarcoltad valami rozsdás vasdarabbal
márc. 7. 08:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:

Rozsdás volt a tányér? Akkor az fém amit nagy eséllyel nem tehetsz a mikróba. Vagy a mikró volt rozsdás? Arra meg nem írok semmit.

Egyébként ha kifertőtlenítetted a sebet, akkor nem kell.

márc. 7. 08:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 A kérdező kommentje:
Az a baj olyan pici a seb, hogy nem látszik , ha rozsdás vasdarabbal lenne megkarcolva az látszana. :(
márc. 7. 08:44
 4/19 A kérdező kommentje:
A mikro a rozsdás, most ne az legyen a lényeg, mert lesz másik, ez csak ideiglenes.
márc. 7. 08:45
 5/19 anonim ***** válasza:
Nincs külömbség a rozsdás és nem rozsdás karcolás között
márc. 7. 08:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 A kérdező kommentje:
Akkor menjek be a kórházba ? Megvizsgálnak egyáltalán?
márc. 7. 08:48
 7/19 anonim ***** válasza:
100%
A tetanuszt okozó baktérium földdel szennyezett, MÉLY szúrt sebben tudja a tetanusztoxint termelni. Ezért terjedt el, hogy rozsdás szög okozza a tetanuszt. A rozsda önmagában nem okoz tetanuszt.
márc. 7. 08:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim ***** válasza:
100%
Nem a rozsda számít, hanem a kosz, én egy rozsdás femlappal karcoltam szedtem le a kezemről a bőrt. Azt mondta a doki, ezért nem adnának, de mivel koszos föld/állati ürülék közt volt a lap, ezért kell.
márc. 7. 08:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:
1 és 5 vagyok. Most mit hezitálsz ennyit? Megkarcoltad magad egy rozsdás vasdarabbal, ennyit kell mondani és kész. Majd ott eldöntik hogy oltanak e vagy nem.
márc. 7. 08:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:
Fertőtlenísd, mosd ki.
márc. 7. 09:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!