Kezdőoldal » Egészség » Sérülések, balesetek » Eltört a kis ujjam,meddig...

Eltört a kis ujjam,meddig tart a gyógyulás?

Figyelt kérdés
Eltört a kisujjam a jobb kezemen,ma voltam vele kórházban megpróbálták helyre rakni nem sikerült…Elvileg lehet műteni kell,nagyon félek :( Műtét után mennyire fog fájni? És lehet még olyan mint régen?

ápr. 24. 01:00
 1/10 anonim ***** válasza:

Hetekig tart, lehet hónap is. Az, hogy meddig fog fájni... hát ha műteni is kellene, akkor jó ideig. Lehet-e olyan mint rég? Reméljük. Ha a műtét sikeres, akkor nagy a valószínűsége.


Nekem még küzépsuliban a gyűrűs ujjam repedt meg (sport sérülés), annak a gyógyulása egy hónapig tartott emlékeim szerint. Eléggé fájt. Takargattam mert rondán feldagadt, és némileg zavart, mert pont a jobb kezemen volt, amit mindenhez használok. Maradéktalan gyógyult, bár olykor időjárás érzékeny. (Ez már több évtizedes dolog.)


Remélem, a te sérülésed is ugyanúgy helyre jön, ha kell az a műtét, ha nem.

ápr. 24. 02:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
Értem :( és nagyon fáj utána? Kórházban vajon meddig tartanak bent vele?
ápr. 24. 05:25
 3/10 anonim ***** válasza:
Egy ideig eléggé fáj, főleg, ha véletlen beütöd valahová, ha nem figyelsz, de aztán fokozatosan csökken a fájdalom. Nem hinném, hogy sokáig bent tartanak. Nekem a szívritmuszavar miatti katéteres szívműtéttel csak 2 napig voltam kórházban. Egy nap, amikor bementem, és aznap műtöttek. Másnap késő délután már "ki is rúgtak" a kórházból.
ápr. 24. 07:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
Voltam a másik kórházban ahová küldtek javasolt műtét konzultációra. Ott azt mondták nem kell műteni ha nem szeretném és szépen gyógyulnak az ilyen sérülések,viszont nem tudom majd teljesen kinyujtani a kisujjam és a bütyök sem fog látszani. Fogadjam el vagy jobban járok ha műtik?:(
ápr. 24. 13:27
 5/10 anonim ***** válasza:
A műtéteknek mindig van kockázata, ezért neked kell döntened. Én sem választottam volna a műtétet (szívritmuszavar miatti katéteres szívműtét), ha nem lett volna muszáj. Persze egy kisujj és egy szív nem ugyanazon kategória.
ápr. 24. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
Igen én is az esetleges komplikációktől,fertőzéstől félek :// De félek attol is hogy nem sokat javul igy a későbbiekben…
ápr. 24. 20:38
 7/10 anonim ***** válasza:

Én megműttetném, mert számomra nem elfogadható, hogy nem tudom kinyújtani, még ha kisujj, akkor sem.


A munkámban szerepe van, szóval muszáj volna kvázi maradéktalanul felépülnöm.

ápr. 25. 10:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
Én is gondolkodtam rajta,lehet a műtét mellett döntök :/
ápr. 25. 10:40
 9/10 anonim ***** válasza:
A műtét pillanatnyilag nehezebbé teszi a helyzeted, de életed végéig bánnád, ha nem csináltatnád meg rendesen. Szerintem 🤔
ápr. 27. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
Kedden elvileg újra röntgen lesz és megnézik mennyit javult. Nem bánnám ha nem kéne műteni…
ápr. 28. 19:24

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!