Kezdőoldal » Egészség » Sérülések, balesetek » Hogy dolgozzam fel, hogy...

Hogy dolgozzam fel, hogy helytelenül cselekedtem?

Figyelt kérdés

Épp tartottam hazafelé amikor azt láttam, hogy egy ember fekszik a földön. Megálltam, megkérdeztem mi történt. Annyit mondott, hogy "így jártam". Láttam rajta a sérüléseket. Arca oldalán alvadt vér volt és dudor, kezén szintén bár az inkább azért volt olyan mert fogta a fejét. Illetve látványosan a mellkasához kapva tartotta a kezét amikor már nem fekvő pozícióban volt szóval nagy volt a gyanú mellkasi/borda sérülésre is.

Kérdeztem tőle mikor esett el, azt nem tudta megmondani, viszont ami feltűnt, hogy fűben feküdt és azokat a sérüléseket fixen nem fűben szerezte hanem betonon.


Szóval két opció lehetséges: Vagy elvágódott a betonon amitől elájult és valaki kifektette a fűbe majd otthagyta (azért tartom ezt reálisabbnak mert kicsit oldalfekvő pozícióban volt), a másik opció, hogy ő maga kelt fel miután elesett és megsérült majd ő maga feküdt is le.


Mindenesetre ahogy kommunikáltam vele, a lehelletéből éreztem, hogy nagy mennyiségű alkoholt fogyasztott. Fájdalmat nem érzett ami erősítheti azt, hogy nagy mennyiségű alkoholt ivott. És egyébként egész kooperáló volt ahhoz képest.


Mondtam neki, hogy mentőt fogok neki hívni mire elkezdett tiltakozni. Aztán kérdeztem tőle meg tudja e mondani hol lakik. Azt mondta igen, úgyhogy felsegítettem, beültettem az autóba és hazavittem. Egyébként egész szépen megmondta merre lakik, szóval orientált volt térben mindenképpen.


Igazából ennek az embernek ha kimegy az alkohol a szervezetéből szerintem súlyos fájdalmai lesznek és mivel arckoponya-fejsérült volt így akár súlyosabb következménye is lehet, akár meg is halhat. Ebbe csak utólag gondoltam bele, hogy helytelenül cselekedtem és tiltakozása ellenére ki kellett volna hívni a mentőt. Most rosszul érzem magam.


Hogy dolgozzam fel?



máj. 11. 15:06
Sajnos még nem érkezett válasz a kérdésre.
Te lehetsz az első, aki segít a kérdezőnek!

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!