Kezdőoldal » Egészség » Sérülések, balesetek » Égési sérülésnél mikor alakuln...

Égési sérülésnél mikor alakulnak ki a hólyagok, már ha egyáltalán hólyagos lesz a terület? Azonnal vagy csak órák múlva?

Figyelt kérdés
máj. 16. 21:46
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Nekem csúnyán megégett a kezem, orvos kezelte le, és 2 nap múlva hólyagosodott ki. De olyan kisebb égésem is volt, ami szinte azonnal hólyagos lett. Én sem értem.
máj. 16. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 Katona Dius ***** válasza:
53%
Lehet nem a legegészségesebb, de én azt szoktam, hogyha megégetem magam, jeget, vagy jeges dolgot teszek rá, legalább egy órára. Így nem nagyon szokott kihólyahosodni.
máj. 16. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%

2#

Jól tudod: Hideget kell rátenni, vagy hideg vizet sokáig folyatni rá.

máj. 16. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Attól is függ mekkora égésről van szó. Harmadfokú égési sérülésnél szinte majdnem azonnal felhólyagosodik.


Ha csak megégegeted a bőr felületét kályhával akkor 12-24 óra múlva kb.


Hideg folyó víz alá kell tenni minimum 20 percig, akár egy fedőkötés is mehet rá vagy ha nagyobb területen égett akkor tiszta fehér lepedő.

máj. 16. 23:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Nálam van, ami azonnal hólyagosodott, de ott konkrétan ráment a forró olaj véletlen.


Máskor meg nem hólyagosodik, attól függ, milyen természetű az égési sérülés, mekkora hőfok éri, és mekkora területen.

máj. 18. 08:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!