Kezdőoldal » Egészség » Sérülések, balesetek » Koponya bal hátsó részén...

Koponya bal hátsó részén sérülés ért. Az eset után a rtg negatív. De nem múlik a fájdalom ennyi idő után sem. Miért?

Figyelt kérdés
Fél éve volt a tompa ütés a fejemben. Hónapok múlva visszamentem, csináltak ct-t, továbbra sem igazoltak törést. Mégis a koponya csont fáj ahol az ütés ért és azon a részen huplik, göröngyök jelentek meg. Az érdekesseghez hozzá tartozik hogy van időszak amikor nem fáj és van amikor elviselhetetlen a fájdalom. Egyertelmuen a külső rész fáj, nem belül az agy. Mi lehet a háttérben? Az orvos azt mondja beképzelem meg pszichés.
máj. 19. 20:20
 1/1 anonim ***** válasza:
Lehet steril gyulladás a csont környéki szöveteknél. Sarokcsontnál is ki szokott alakulni ütés, dörzsölés (cipő) hatására. A gyógyulás rendkívül hosszú, akár egy év is lehet. Nekem sarokcsontra az ortopéd orvos lidokain és phenylbutazon kenőcsöt írt fel. Nekem a vártnál hamarabb rendbe hozta. Hajas fejbőrön nyilván nehezebb alkalmazni, de mivel mindkét kenőcs vény nélkül kapható, tehetsz egy próbát, finoman dörzsöld be minden nap az érintett részt a kenőcsökkel. A lidokain kenőcs kifejezetten a fájdalomra van. Fontos, hogy csak akkor használd, ha nem vagy rá allergiás. Ha nincs erős fájdalmad, el is hagyható.
máj. 19. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!