Kezdőoldal » Egészség » Sérülések, balesetek » Csonttörésesek, nektek hogyan...

Csonttörésesek, nektek hogyan tört el, és hogy bírtátok a gipszes heteket?

Figyelt kérdés

2012. jan. 14. 16:29
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:

Az én törésem nem volt vészes - "csak" a bal lábam kisujja tört el, belerúgtam egy tekercs Rashel-hálóba strandpapucsban. Még befejeztem a munkát, s csak azután mentem el az ügyeletre: ott azt mondta a doki a röntgen után, nem tudja gipszelni, ragasszam szigetelőszalaggal a IV. ujjamhoz :)

Neked mi a történeted?

2012. jan. 14. 16:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:

Csuklómat törtem kb 9 évesen.


Altatásba rakosgatták össze műtét nélkül.

Első héten, dagadt, fájt, lüktetett, érzékeny volt.

Két hét múlva már inkább viszketett, de tornáztatni kellett, akkor már annyira nem volt érzékeny.

3-4 héten már inkább csak viszketett, de nem fájt csak ha megerőltettem, erőt kifejteni, fogni még nem tudtam rendesen

8-9 héten már az erő is visszatért bele, és baromi büdös volt a gipsz alatt, folyamatosan viszketett a bőröm.


Aztán levették.



Jobbulást!

2012. jan. 14. 16:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:

Nekem közel egy éve tört el a bokám, elcsúsztam és alám fordult a lábam. Nem úsztam meg sima gipszeléssel, műteni kellet (lemez, csavar, stb) közel 3 hónapig volt rajtam gipsz, és rá sem állhattam a törött lábamra. Nagyon nehezen viseltem, de előre látóan könnyitett gipszet kértem, inkább kifizettem 10ezer forintot, mert azért igy elviselhetőbb volt. A gipsz levétele után a lábamon cafatokban lógot a bőr, és még néha ma is sántitok.

Veled mi történt?

2012. jan. 14. 16:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 A kérdező kommentje:

"Neked mi a történeted?"


Jégkori, sípcsonttörés, 12 hét combtőig gipsz :(


De már egészen megszoktam egy hónap alatt :)

2012. jan. 14. 16:40
 5/15 A kérdező kommentje:

"közel 3 hónapig volt rajtam gipsz,"


Akkor egy cipőben, azaz gipszben járunk :)


Köszi a jókívánságokat, válaszokat előre is mindenkinek!

2012. jan. 14. 16:42
 6/15 anonim válasza:

Nekem a kezem volt eltörve. Éjszaka bicikliztem esőben (persze kéz nélkül), és elcsúsztam a sáron.

Gipszes hetek: NE PUCOLJ VELE HAGYMÁT! Azért, mert ha egyszer hagymaszagú lesz a gipsz, akkor valahogyan az emberek megtartják a "két" lépést távolságot. Magyarul bűzlik, mint a rossznyavalya! xD

2012. jan. 31. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
100%

Koriztam!És elég havas volt a jég!Valahogyan megakadt a kori, kibicsaklott a jobb lábam, külboka törés!Szerencsére nem mozdult el, így műteni nem kellett!ez február 5-én történt!már két és fél hete könnyített járógipszem van!márc 19-én veszik le a gipszet, legalább is ezt ígérték!Remélem minden jó lesz és tényleg leveszik!

Én az elején nagyon rosszul viseltem, azt hogy a mozgásban mennyire meggátol!Plusz ugye a hasbaszuri minden nap!Tűfóbiám van/volt!Eddig a párom anyukája adta be nekem!De már 3 napja magamnak adom...

Szerencsére a műanyag gipsz alatt annyira nem viszket, tényleg csak ritkán.Viszont elég sokat fáj...

Már várom, hogy levegyék!De hallottam "rémtörténeteket" a gyógytornás időszakról...sokan mondják, hogy gipsz levétel után még legalább egy hónap, mire rendbe jön minden legalább is külső szemszögből...


Hú bocsi kicsit hosszú lett... :P

2012. márc. 7. 19:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim válasza:
Rendben van már a lábad?
2012. okt. 5. 17:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim válasza:
Nekem sajnos szeptember 19-én szenvedtem kettős sípcsonttörést focizást közben. 8 hét fekvőgipsz illetve legalább 4-6 hónap pihenő...
2012. okt. 7. 17:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 A kérdező kommentje:

"Rendben van már a lábad?"


Szia, köszi, nekem is rendbe jött, hamarabb is, mint gondoltam. Ne izgulj, a tiéd is helyrejön egykettőre! :)

2012. okt. 13. 13:12
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!