Kezdőoldal » Egészség » Sérülések, balesetek » Megszúrt egy naphal, most...

Megszúrt egy naphal, most kicsit fáj ez normális? (4-5 napja)

Figyelt kérdés
Nagyon megszúrt (az ujjam hegyét) egy naphal, és még kicsit fáj ha erősen pont a sebhez odanyomódik valami kemény, ez normális? Nem maradhatott benne tüske? vagy csak nagyon mélyre szúrt? (nem láttam hogy törött lett volna a tüskéje) 4-5 napja történt
2013. júl. 23. 21:52
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
1-2 napig fájni fog!
2013. júl. 23. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
Bizony az beletörhetett, ha még mindig fáj. A minap egy süllő pucolása közben jártam így és 3-4 nap múlva jöttem rá, hogy nem csak megszúrt, hanem benne is maradt egy darab. Végül egy tűvel sikerült kipiszkálnom a kb. fél centis darabot, de nem egyszerű eset volt, mert a színéből adódóan alig lehetett megtalálni.
2013. júl. 24. 09:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:
hát eléggé mélyre szúrt de csak úgy fáj ha a körmömmel erősen megnyomom, és ha nem tudom kiszedni?
2013. júl. 24. 11:54
 4/11 anonim ***** válasza:
Ha benne van, akkor mostanra már be kellett volna gyulladnia a helyének. Én úgy szoktam kiszedni ilyenkor, hogy egy vékony tűvel lyukat csinálok a szálka fölött a bőrbe és a körmömmel alányúlva kipréselem mint egy pattanást. Amikor már elérhetővé válik, egy szemöldök csipesszel kihúzom. Ha így nem jön ki, akkor nagyobb lyukat csinálok, a tűvel lenyúlok a szálkáig és a hegyét beleakasztva óvatosan kipiszkálom. A legjobb erre, egy egészen vékony fecskendőtű.
2013. júl. 24. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:

köszi a gyors válaszokat,de nem a szálka szúrt meg hanem a hátuszonyán a tüskék miközben szedtem ki a horgot a szájából

elkezdett csapkodni és beleállt a kezembe de honnan látom hogy begyulladt?

2013. júl. 24. 13:37
 6/11 anonim ***** válasza:
Tudom, hogy nem a szálka szúrt meg, csak nekem a munkámból adódóan többféle (fém-fa) szálka/tüske is szokott menni a kezembe, ezért arra jobban ráállt a klaviatúrám :) Szóval, ha be van gyulladva, akkor a sérülés, vagy a feltételezett tüske körül a bőr bepirosodik, feldagadhat, nyomásra érzékeny lehet és erős nyomásra váladékozhat is.
2013. júl. 24. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:
hát nem váladékozik,nem piros,nem is dagadt
2013. júl. 24. 14:41
 8/11 anonim ***** válasza:
Hát akkor lehet, hogy nincs is benne, csak túl mélyre szúrt és a seb fáj még egy kicsit.
2013. júl. 24. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:
szerintem a csontig leszúrt eléggé vérzett
2013. júl. 24. 15:10
 10/11 A kérdező kommentje:
úgy tűnik bennemaradt :/ de már megszoktam :D
2014. nov. 11. 20:17
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!