Kezdőoldal » Egészség » Sérülések, balesetek » Mit csinál egy mentőtiszt?

Mit csinál egy mentőtiszt?

Figyelt kérdés
Mi a dolga? A kocsiban van?

2013. aug. 14. 22:09
 1/8 A kérdező kommentje:
Leírhattok róla mindent amit tudtok.
2013. aug. 14. 22:12
 2/8 anonim ***** válasza:
0%

Nincs mindig a kocsiban, ha éppen nem kell sehová sem menniük akkor ülnek a mentőállomáson, tv-znek kajálnak, kártyáznak, ha meg riasztás van pattannak mint a golyó.

Akkor ugye autóba ül, majd ha kiértek a helyszínre segít a dokinak a dolgokban, a sofőrrel együtt, majd ha kell vinni a beteget hordágyon akkor leviszi akár 10 emelet magasról is ha arról van szó, amikor mennek a kórház felé akkor az orvosnak kell segítenie a további ellátásban ha arról van szó, ez ápolói munkakör nagyrészt. Tehát nem az van hogy ül a kocsiban és néz ki a fejéből hanem segítenie pörögnie kell mint állat.

Az állomáson meg ha nincs dolog akkor elvan.

2013. aug. 14. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
A mentőtiszt nem a kocsi tartozéka, alkatrésze ergo nincs mindig a kocsiban ahogy sem a sofőr sem az ápoló. Ő az aki kompetenciájának megfelelően hívások estné ellátja a beteget sérülteket.
2013. aug. 14. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Persze azt gondoltam csak kíváncsi vagyok, hogy mit csinálnak. És ezt nő végezheti?
2013. aug. 14. 22:19
 5/8 k.evi válasza:
100%
Én is mentőtiszt leszek,és lány vagyok! A mentőtiszt nem emel hordágyat,rajta van a legnagyobb felelősség! Egy kisebb mentőautóban egy sofőr és egy mentőápoló van. A rohamkocsin van a mentőtiszt,mentőápoló és sofőr. A mentőápoló a mentőtiszt parancsára dolgozik. Ha van még kérdésed írj nyugodtan :)
2013. aug. 15. 07:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 k.evi válasza:
100%
A mentőtisztnek kell megállapítania,hogy milyen állapotban van a beteg és hogyan lehet szállítani,milyen injekciót/infúziót kapjon! (Gyakorlatilag,mint egy orvos)
2013. aug. 15. 07:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
100%

kedves 2. válaszoló! ki kell javítsak néhány hibádat: a mentőtiszt nem ,,segít az orvosnak" ha kocsin dolgozik.

alapból ha földi egységben szolgál, akkkor egy esetkocsin dolgozik egy mentőápolóval és egy mentőgépkocsivezetővel (==sofőr, gépész). a többi, amit írtál, az jó. ezt eddig csinálhatják nők is.

viszont ha mentőhelikopteren szolgál, akkor tényleg mintegy ápolói munkakörben dolgozik és segít az orvosnak, de helikpoteren mentőtisztként csak férfiak dolgozhatnak.

2013. aug. 20. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Van itt még valaki?
2022. febr. 23. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!