Kezdőoldal » Egészség » Sérülések, balesetek » Súlyos izomláz ellen mit...

Súlyos izomláz ellen mit lehet tenni?

Figyelt kérdés

Ma letekertem biciklivel kb.100km-t egy túra alkalmával - mindenféle előzetes edzés nélkül. (És már kb.3éve semmit nem mozgok.)

A végére már hulla voltam, de nem lehetett megállni, végigszenvedtem tehát a túrát. Most nagyon fájnak a combjaim és szerintem hőemelkedésem is van... Mit csináljak? Nem okoz az izmokban ilyenkor túltengő tejsav valami gondot nekem...? (Vagy ez hülyeség?)


2013. aug. 20. 01:21
 1/5 anonim válasza:
rá kell dolgozni. úgy el fog múlni a kínzó gyötrelem
2013. aug. 20. 01:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim válasza:

Engedj meleg vizet a kádba.

Szórj bele egy jó maroknyi sót, aztán feküdj el benne, de lepje el a viz teljesen ahol fájdalmat érzel, s közben pedig folyamatosan engedd még a meleg vizet, ameddig bírod, aztán zárd el, ha nem megy tovább és feküdj benne egy fél órát. Ezt ismételgesd többször, nekem segíteni szokott. Bízom benne, hogy neked is a hasznodra válik.


Illetve ha van otthon valami sportkrém, akkor azt nyomd a tenyeredre és masszírozd jól bele ahol fáj, de a sima masszírozás is jót tesz neki. A lóbarzsam is jó, kellemes érzés lesz utána. :)

2013. aug. 20. 02:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Semmi bajod nem lesz, ezen felesleges aggódnod. Az idő megoldja. Némileg gyorsíthatod a regenerálódásodat enyhe mozgással, meleg fürdővel, laza masszázzsal.


Esetleg vegyél be egy enyhe fájdalom/lázcsillapítót, de szerintem felesleges.

2013. aug. 20. 03:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat - a melegvizes fürdőt ki fogom próbálni, aztán, ha már tudok rá is mozgok majd...

:)

2013. aug. 20. 09:19
 5/5 anonim válasza:
Melegen tarsd az izmaid mozogj
2013. aug. 21. 07:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!