Kezdőoldal » Egészség » Sérülések, balesetek » A nem törött, valószínűleg...

A nem törött, valószínűleg nem szakadt bokát is be szokták gipszelni?

Figyelt kérdés
Tegnap este történt a baleset (rosszul léptem), ma eléggé fájogatott. Ha holnapra nem javul, lehet, hogy orvoshoz kell mennem. Viszont rettegek attól, hogy begipszelik. Jövő héten munkába kell állnom, hétfőn reggel írnánk a szerződést, ha nem megyek, úszott az egész :'(
2013. aug. 30. 21:15
 1/7 anonim ***** válasza:
Személyes vizsgálat és rtg. nélkül nem lehet eldönteni, egyébként a kérdést se értem. Nem törött, nem szakadt bokát miért gipszlnék be? A nem törött, nem szakadt vállízületedet begipszelik? Vagy az egészséges szívet kezelik?
2013. aug. 30. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:

Nem törött, nem szakadt = sérült, fáj, dagadt, de valószínűleg nem tört el, és nem szakadt el.

Azért kérdeztem rá, mert a férjem ijesztget, hogy márpedig sokszor ilyen esetekben is gipszelnek, hogy ne tudja a beteg mozgatni a sérült részt.

2013. aug. 30. 21:45
 3/7 anonim ***** válasza:
Ha törés v. szalagsérülés van,akkor kell rögzíteni. Jó lenne orvoshoz menned,mert ezt magadnak nem tudod megállapítani. Egy szalagsérülés viszont később komoly problémát okozhat. Jó lenne megmutatni orvosnak. Amúgy létezik már olyan rögzítő,ami mellett lehet mozogni,el tudnál menni munkába,csak ott is pihentetned kéne. Milyen munkaköröd lenne?
2013. aug. 30. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Attól függ, milyen súlyos a ficam.

A testvéremnek sem volt eltörve, vagy elszakadva, "csak" kificamodott. Neki begipszelték, elég sokáig gipszben volt.

Neki csúnyán fel volt dagadva, alig bírt rálépni.

2013. aug. 30. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:

Értem, köszönöm.

Ha holnapra nem javul, akkor megyek a dokihoz, de azért reménykedem, hogy megúszom.


Igazából meg tudom oldani, hogy ülve dolgozzak, felpolcolt lábbal. A bejutás lesz nehezebb. Kétszer kell BKV-ról átszállni, aztán sétálni is. Autónk nincs, a taxira meg a gatyám rámenne.

2013. aug. 30. 22:24
 6/7 anonim ***** válasza:

Úgy látom van aki nem hiszi,amit mondok,de nekem volt már ilyen sérülésem,nem volt törés,de be akarták gipszelni. Aztán éppen azért,h könnyebben tudjak mozogni műanyag bokarögzítő tokot kaptam(igaz meg kellett venni).

Amúgy a ficamokat mindig rögzíteni kéne(a fásli nem jó),mert ilyen esetben mindig megnyúlnak a szalagok és az adott izület instabillá válik.

2013. aug. 30. 23:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Ha nagyon erősen zúzódott akkor talán. Nem biztos. Amikor én az én ujjam zúzódott meg csak símt raktak rá 4 napra
2019. nov. 9. 08:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!