Kezdőoldal » Egészség » Sérülések, balesetek » Kaphatok vérmérgezést?

Kaphatok vérmérgezést?

Figyelt kérdés
Üdv.14 éves vagyok.Ma volt kirándulásunk és egy tanyára mentünk.Mivel vizes lett a cipőm és a zoknim mezétláb voltam.Birtunk íjászat a homokba.Voltak tyúkok és elakkartuk őket találni.Én hajultam le,mikor az egyik barátom íjal eltalálta a sarkam.A vessző nem volt rozsáds,volt rajta egy kicsi föld.Vasból volt és nem túl hegyes.Szerencsére a vessző nem fúrodott bele a lábamba csak felsértette.Amikor láttam,hogy vérzik,elmentem a kúthoz és lemostam(kb. 1 percel miután történt a "dolog").Kb 5 percig mostam,hideg vízzel a lábam.Egy szalvétával elálítottam a vérzést.Aztán ragtapaszt tettem rá.Nem fájt/fáj semmi.Itthon alkohollal leferdőtlenítettem(kb. 2,5 órára az "esettől").A seb nem mély csak egy kis pont.Semmi pirosodás nincs.Szerintetek hány % esély van rá,hogy valami történik,milyen súlyos és mit csináljak ha megjelenik holnapra a piros csík?Szüleim és nagyszüleim szerint nem vészes.Szerintetek?

2014. máj. 24. 20:47
 1/6 anonim ***** válasza:

Piros csíkod szerintem nem lesz. Ha mégis lesz, akkor orvoshoz mész és kész.

Viszont TETANUSZ oltásra feltétlenül menjél el (ez nem egyenlő a vérmérgezéssel!), ugyanis a tetanusz elsősorban földdel szennyezett sérülésekben lehet jelen. Ahogy hallom, a te sérülésed földdel szennyezett. Na most, a tetanusz halálos és nagyon, de nagyon fájdalmas, úgyhogy hidd el, hogy nem akarsz olyat magadnak.

2014. máj. 24. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Szerintem ha elkapsz egyáltalán valami fertőzést az nem a vesszőtől lesz hanem a kút vizétől. Amúgy elvileg a vérző sebet nem szabad azonnal lemosni mert megakadályozza a vér megalvadását. Ha máskor ilyen történik akkor szívd ki a sebet és köpd ki. Összességében szerintem van esélye a fertőzésnek de nem nagy úgyhogy ne aggódj csak ha valami szokatlan tünet jön elő.
2014. máj. 24. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Eddig semmi tünet,piros csík sincs.A kút vize iható,megvizsgálták állítólag.Nem ment bele sok homok hanem csak ami a vessző "hegyén" volt,mert homokos a "pálya" és nem mindig találtunk célba,akkor többnyire belefúrdódott a homokba.
2014. máj. 25. 09:39
 4/6 anonim ***** válasza:
Az pont elég ahhoz, hogy tetanuszod (merevgörcs) legyen, de te tudod. A lappangási ideje hosszú, minimum 3 nap, de lehet akár néhány hónap is. Szóval ha nem kapsz tetanuszt, ennyi idő alatt bármikor kaphatsz merevgörcsöt. Hidd el, hogy nem akarod te azt.
2014. máj. 25. 10:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Úr isten mennyi hülyeséget hordotok itt össze.. Na de hagyjuk is inkább.


Kis seb, kimostad, nem volt rozsdás. Semmi bajod nem lesz, bár így 4 nap után ez gondolom már bebizonyosodott :D

2014. máj. 28. 17:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Drága 5, a tévhitekkel ellentétben speciel a rozsdának k.vára semmi köze nincs ahhoz, hogy kap-e tőle az ember vérmérgezést vagy tetanuszt. A földszennyezésnek van. Úgyhogy mielőtt itt bárkit lehülyézel, jó lenne egy kicsit tájékozódni...
2014. máj. 28. 17:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!