Kezdőoldal » Egészség » Sérülések, balesetek » Agyrázkódás tünetei? Mennyire...

Agyrázkódás tünetei? Mennyire súlyos?

Figyelt kérdés
Tegnap délután vonattal utaztam Debrecenből Budapestre, a felszállásnál jobbra és balra is volt egy-egy ajtó, ahova a helyjegyem szólhatott. Ahogy balra tekintettem láttam, hogy nem abba a kocsirészbe szól a jegyem, ezért ugyanazzal a lendülettel jobbra indultam, és teljes erőmből + egy kb. 8 kg-os bőrönddel a kezemben nekimentem a kocsi másik ajtajának. Szerencsére nem ütöttem meg a fejemet, csak a testemmel mentem neki, és az ajtóról visszapattantam. Azonnal érezni kezdtem, hogy megfájdult a fejem, ami azóta sem múlt el, ráadásul kb. 0,5 - 3/4 óra múlva zsibbadni is kezdett belülről a fejem. A fejfájás főként a fejem tetejére koncentrálódott a homlokomtól egészen a tarkómig, a zsibbadást egy darabig még a szemeim alatt is éreztem. Olyan érzésem is volt sokáig, mintha belülről feszítené valami a fejemet, ill. mintha valami hozzáérne elől a homlokomhoz. Ez a dolog azóta egy kicsit csitult, de még mindig olyan, mintha a zsiborogna a fejemben valami belül, egészen hátul a tarkócsont végéig, ill. enyhén fáj a fejem, és néha belenyilall különböző helyeken. A legkisebb mozgást is megérzem, ilyenkor vagy fáj, vagy belenyilall. (Ha egy picit előre döntöm a fejemet, akkor a homlokomnál jelentkeznek ezek a tünetek, ha hátra, akkor a tarkómnál). Kb. 1 óráig enyhe kábultságot is éreztem, ez már elmúlt, azonban enyhe bizonytalanságérzetet érzek járásnál, de nem dülöngélek. A csomagot sajnos nekem kellett hazacipelnem, ill. ezt követően bevásároltam, mert nem vár senki sem itt. Ma jönnek a rokonok, mert költözködünk, és a lakást kell rámolnunk, takarítanunk.Olvastam, hogy létezik egy olyan agyrázkódás, amikor nem üti be a fejét az ember, de az agy nekirázkódik a koponyának oda-vissza (ostorcsapás), hogy az esetemben fennállhat-e ez a fajta agyrázkódás? Mennyire komolyak ezek a tünetek? Nagyon elszomorodtam, mivel a rokonok csak m tudnak jönni segíteni és nem húzhatom ki magam a munka alól. Mit tegyek, hogy minél hamarabb rendbe jöjjek, mikor szükséges ezzel pihenni? Nem szédülök, és nincs hányingerem sem. Viszont reggel zsiborgott a fejem, és ha fent vagyok, gyenge vagyok, ha megyek, olyan, mintha egy labda lenne a fejemben. Menjek el a balesetire?
2014. aug. 9. 08:58
 1/3 anonim ***** válasza:
Hát nézd, kérdező, én nagyon erősen kétlem, hogy sétálásból annyira neki tudnál menni egy vonatajtónak, hogy abból agyrázkódásod legyen. Ha nincsen hányinger, akkor mindenesetre egyáltalán nem súlyos, a hányinger klasszikus tünet és emlékezetvesztés is szokott lenni. Neked egyik sincs. Szerintem aludd jól ki magad, és kész.
2014. aug. 9. 10:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
A tüneteidet egyébként inkább valami véletlen egybeesés okozhatja, valami bujkál benned, nátha, vagy a front, vagy ilyesmi.
2014. aug. 9. 10:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Köszönöm a választ. Sajnos éppen ez az, hogy nem sétáltam, hanem jó erősen emeltem a bőröndömet éppen, hogy beférjen az ajtón, és ezzel az erővel ütődtem neki az ajtónak, ráadásul mögöttem is jöttek, így nem tudtam megállni sem megnézni, hogy melyik kocsiba szól a helyem, hanem egy lendülettel kellett az egészet csinálnom, ezért lehetnek ezek a tünetek. Mindenesetre köszönöm a megnyugtató választ. Viszont nagyon gyengének érzem magamat, szinte remegek. Persze ez tényleg lehet másnak a tünete is, pl. alig aludtam 3 órát az éjjel pont emiatt.
2014. aug. 9. 10:48

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!