Kezdőoldal » Egészség » Sérülések, balesetek » A csuklóm szilánkosra tört....

Mukituskebice kérdése:

A csuklóm szilánkosra tört. Lemezt rögzítettek,8 csavarral. Azóta fizikoterápiára járok. A csuklóm hajlatában ahol csavarok vannak, lett kifelé egy dudor. Létezik, hogy kilazult egy csavar?

Figyelt kérdés

A másik kérdésem: amióta ezt a balesetet szenvedtem sokszor elzsibbad a karom, hosszú masszírozgatás és nyomkodás után múlik csak el.

Tavaly nyáron először a jobb kezemen a hüvelyk ujjamat műtötték pattanó ujjal. Majd közben nyilván a terheléstől a bal kezemen is kialakult a hüvelyk ujjamon a pattanó ujj. Ezt is meg műtötték. A most eltörött karomon ez a műtött ujjam állandóan el van zsibbadva. És ez nem javul, nem használ neki a masszírozás és semmi. A műtött kezem azóta is be van dagadva és fáj is . A csuklóm teljesen féloldalasan áll. Kb. másfél év múlva fogják kioperálni a lemezt és a csavarokat. Hónapokig tart a gyógyulásom. Mire talán rendbe jövök, jön a következő műtét. Fogom tudni én valaha rendesen használni a bal kezemet? Közben elmentem osteoporózis vizsgálatra és a leletem elég rossz lett, ami indokolja ezt a törést szivacsos a csont állományom. Ön erre milyen gyógyszerelést javasol? Köszönöm a kérdéseimre a válaszokat.



#zsibbadás #műtét #rehabilitáció #csontritkulás #kéztorna #szilánkos törés #iontoforézis #lemezelés csavarokkal #csavar kilazulás #szivacsos csontállomány
2015. szept. 14. 05:18
 1/9 A kérdező kommentje:
Bocsánat interferenciás kezelést és egyéni kéztornát kapok, nem iontoforósist.
2015. szept. 14. 06:01
 2/9 anonim ***** válasza:
Előfordulhat hogy kilazult egy csavar, de azt a röntgen kimutatja. Nekem is volt ilyen lemezes műtétem, már ki is szedték belőle , és szerencsére teljesen meggyógyult a csuklóm. 14 hónapig tartott, de meggyógyult. A zsibbadást idegsérülés okozhatja, a műtét után én is tapasztaltam egyik ujjamnál, a torna fontos, és egy idő után elmúlt. kb. egy hónap alatt. A csuklóm sokáig nagyon be volt dagadva, kb. 3 hétig, és nagyon sokáig fájt is, kb. 7-8 hónapig. A csontritkulásra vannak gyógyszerek, pl. AlphaD3, de többféle van, attól függően, milyenek a mért értékeid. Reumatológushoz menjél iratni. Legyél optimista és türelmes. Meg lehet gyógyitani a darabokra törött csuklót, de mindenkinél nagyon sokáig tart.
2015. szept. 16. 03:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
Előző válaszoló vagyok. NEm irtad hány éves vagy. A csontritkulásból gondolom, hogy nem fiatal. Sajnos az életkor itt számit, idősebb csont nehezebben regenerálódik. Engem 55 évesen ért a baleset. Ezért is tartott sokáig a gyógyulás, de a csuklótörés fiataloknál se gyógyul gyorsan.
2015. szept. 16. 03:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
köszönöm a választ. tegnap voltam a reumatológusnál felülvizsgálaton. felírta a gyógyszereket, megkaptam a 19.000.-.Ft-s injekciót hasba. Pénteken megyek a rehabilitációs felülvizsgálatra ott megmutatom a karom. Közben utánanéztem a zsibbadás okának ami eleinte éjjel jelentkezik, majd egyre sűrübben nappal is lesz.A hüverlyk ujjam egy másik téma, mivel tvaly azt is műötték,de lehet egy neurológiai idegbénulás is. Minél több kezelést és tornát veszek igénybe annál jobban fáj a karom. Majd pénteken írok, mit mondott a főorvos. Menopauza után vagyok tehát korral járó elég rossz eredményű csontritkulásom van . Még egy amit kérdeznék, mert minden orovos mást mond, hogy szedjem a 3000-s D vitamint.
2015. szept. 17. 00:34
 5/9 A kérdező kommentje:
azt megkérdezhetem, hogy a válaszokat szakavatott orvos adja? és ha igen, milyen szakirányú orvos?
2015. szept. 17. 00:35
 6/9 anonim ***** válasza:
A korábbi válaszoló vagyok. Nem vagyok orvos, csak végigéltem a két műtétet egy teljesen hasonló törés miatt... sokat tanul az ember, mire meggyógyul belőle. Én is örültem minden jótanácsnak. És nekem nagyon klassz orvosom volt, egy 35 éves fiatal doktor műtött, és kezelt végig, mindig válaszolt a kérdéseimre, még amikor sokan voltak a rendelőben, akkor is volt pár perce a kérdésekre, és nem tagadta az elején sem, hogy ezek a törések lassan gyógyulnak. A gyógytornászom is jó szakember volt, az orvossal jól is ismerték egymást. Szóval kitartást kivánok Neked, meg fog gyógyulni a csuklód!
2015. szept. 19. 23:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Előző válaszoló vagyok, a csontritkuláshoz kapcsolódóan is irnék: ez nem saját tapasztalat, nekem hálistennek egészen jelentéktelen mértékű ritkulást mértek, de anyukámnak sajnos van, és gyógyszerezik is. Nála, amikor megmérték a csontritkulást, utána a reumatológus elküldte vérvizsgálatra és vizsgálták a vérben a D vitaminszintet, a magnéziumszintet, ilyeneket. És mivel alacsony volt a D vitaminszint, ő kapott erre gyógyszert pár hónapig, feltöltötték D vitaminnal a szervezetét, és utána ujra vérvizsgálat, jó lett az eredmény, és tovább nem kellett szednie. Tehát a vérképtől függ, hogy milyen és mennyi D vitaminpótlást ad a reumatológus.
2015. szept. 19. 23:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
igen ezen én is túl vagyok proliát kaptam amit fél évente hasba kell adni injekció ára 20 ezer ft. repetre! D vitamint és citro calciumot kaptam.
2015. szept. 21. 00:49
 9/9 A kérdező kommentje:
pénteken voltam felülvizsgálaton a fizikoterápiás főorvos asszonynál...magnetoterápiát is kapot még pluszban , így már három kezelést kapok és a karom egyre vacakabb.
2015. szept. 21. 00:50

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!