Kezdőoldal » Egészség » Sérülések, balesetek » Akinek volt bokaszalag-szakadá...

Akinek volt bokaszalag-szakadása, mennyi idő múlva terhelte a lábát ismét?

Figyelt kérdés

Focizás közben bokasérülés érte a lábamat, meg is bicsaklott. Szalagszakadást (valószínűleg részleges) diagnosztizáltak, törés nincs, műanyag bokarögzítőt és krémet használok egy hete. Mit gondoltok, ezzel a sérüléssel mennyi ideig kell szigorúan pihenni? Most még ha ráállok, akkor fáj, a lépcsőzést még nem próbáltam a sérülés óta. Milyen következményekkel járhat, ha idő előtt ismét terhelem a lábam, okozhat-e maradandó károsodást?


Előre is köszi!



2017. márc. 9. 12:29
 1/8 anonim ***** válasza:

Szia! Nekem ugyanez volt (foci). Én két hónapig pihentem, utána fokozatosan kezdtem el erősíteni, gyógytornászhoz is jártam, és így összesen kb. 4 hónapot pihentem vele. Még ez is túl kevés volt, a sérüléstől számítva kb. 5. hónapban megint kiment... Azóta küszködök vele... Szigorú pihenésre 3 hetet/1 hónapot mondanék majd fokozatosan sétálj, lépcsőzz, tornázz... Mint az én példámból is láttad, komoly következményekkel járhat, ha túl hamar terheled, de én most pl. bokarögzítőt hordok edzésen (sportoláshoz valót), ami segített is, de hosszútávon az a cél, hogy anélkül is jó legyen a bokám. Az elején amikor focizol, mindenképp ajánlott neked is a bokarögzítő! Ha bedagad, a Flexagillel kenegesd, az mindig segít (a csapatból mindenki azt használja:))

Sikeres gyógyulást! :)

2017. márc. 9. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:

Szia!


Köszönöm a választ, nagyon hasznos. Az lenne még a kérdésem, hogy a 4 hónap pihenést úgy értetted, hogy az idő alatt nem fociztál? Vagy addig otthon feküdtél vele? Csak azért kérdezem, mert a munkahelyemen már várnak vissza, viszont 1 hét telt el a sérülés óta. Nem fizikai munkát végzek, de az orvos szerint korai lenne még visszaállnom. Esetleg tudsz jó magánorvost ajánlani itt Pesten?


Köszi!

2017. márc. 9. 22:05
 3/8 anonim ***** válasza:
A 4 hónapot úgy értem hogy azalatt nem fociztam, de iskolába jártam, és mivel a szüleim nem tudtak naponta mindenhova autóval furikázni, ezért gyalogolnom kellett. Azt még elfelejtettem, hogy fűzős bokarögzítőt hordtam, mert először ilyen légpárnásat adtak, de az nem tartott semmit, amit írtál, hogy műanyag az nem tudom milyen. Szerintem már mehetsz dolgozni, nekem már 3 nap után kellett... Magánorvost sajnos nem tudok ajánlani, én a Máv kórházba mentem be gyógytornára, az tényleg segített.
2017. márc. 10. 17:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm a választ. És mennyire dagadt a lábad, és volt érzékeny a bokád a járkálástól/lépcsőzéstől, és mennyi ideig, amikor elkezdted terhelni?
2017. márc. 10. 21:32
 5/8 anonim ***** válasza:

Jaj, bocsi a késői válaszért!

Kb. golflabda nagyságúra volt bedagadva a bokám, de végig a külső bokámon, szóval 2-3 golflabdányira (remélem érthető). Amikor lejjebb ment, akkor meg belilult, de az már azt jelezte, hogy gyógyul. A járkálás nálam azt jelentette, hogy a sarkamon járok, teljes talppal lépni csupán kb. 2-3 hét után tudtam. Lépcsőn le és fel is ugráltam, mert nem tudtam volna rendesen menni, de ahogy már tudtam a talpra is nehezedni, úgy már ment a lépcsőzés is. (Azaz ez is kb. 2-3 hét)

2017. márc. 12. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Kedves Kérdező,


Bokasérülés után 2-3 nappal már érdemes mozgatni, terhelni a bokát. Eleinte részterheléssel, majd az irányváltoztatások, hirtelen mozdulatokat, ugrásokat mellőzve teljes testsúly is mehet rá járás közben.

Gyógytornász segítségével pedig visszanyerheti a boka stabilitását, rugalmasságát és letesztelhetik a gyógyulás fokát, illetve, hogy mennyire áll fenn még jelenleg is a sérülés.


Üdvözlettel,

Szabó Klára - gyógytornász

2017. márc. 20. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:

Tisztelt Szabó Klára!


Köszönöm a válaszát, elnézést, hogy csak most tudok visszajelezni.


Az lenne a kérdésem, hogy a gyógytornát csak a 6 hetes gyógyulási periódus után (ekkori kontroll után) lehet teljes egészében, komplexen elkezdeni, amikor már látszik, hogy mennyire stabil a bokám? És egy "átlagos" esetben ez kb. hány hétig tart, és heti hány alkalmat jelent?


A 6 hét leteltéig függőleges irányban, pl. pipiskedve lehet csak föl-le mozgatni óvatosan, olyan mértékig, amíg még nem fáj?


Illetve jól gondolom-e, hogy a 6 hét periódus alatt csak minimális mértékben lehet/érdemes terhelni a bokámat járkálással, lépcsőzéssel, cipekedéssel, mert így lesz a későbbiekben még jobban stabil/ismételt begyulladásra kevésbé hajlamos a bokám?. Jelenleg ezeket a terheléseket próbálom a minimálisra csökkenteni, és lehetőség szerint pihentetni, polcolni a lábam (bár már nem dagad).


Nem értek a témához, azért kérdezem ezeket. És azért is, hogy minél kevesebb maradandó "szövődményem" legyen.


Előre is köszönöm!

2017. márc. 26. 23:48
 8/8 A kérdező kommentje:
Azt még kihagytam az előző hozzászólásomból, hogy a baleset óta egy gyógynövénytartalmú kenőccsel és Flexagillal kenem (módjával, mértékletesen) a bokám. Az előbbi kedvező, hűsítő hatású, és elvileg korlátlan ideig lehet használni a természetes összetevői miatt (alkoholt és ecetet tartalmaz még, de ezek nem szárítják egyelőre a bőrömet). A Flexagil is jó, de ezt nem szeretném az előírt 3 hétnél tovább használni. Remélem, ezek így elfogadhatóak.
2017. márc. 26. 23:55

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!