Kezdőoldal » Egészség » Sérülések, balesetek » Munkahelyi balesetnél, ha a...

Munkahelyi balesetnél, ha a munkavédelmis azt állapítja meg, hogy az én hibámból történt a baleset, és én vagyok a sérült, akkor is járnak- e a 100% táppénz. Vagy mondhatja a munkáltató, hogy nem fizet?

Figyelt kérdés
2018. dec. 19. 13:27
 1/3 anonim ***** válasza:

Igen, mondhatja, de azért függ ez attól, hogy milyen mértékben a Te hibád.

Nem mindegy pl, hogy azért estél le a lépcsőről mert nem volt rajtad megfelelő munkavédelmi cipő vagy azért mert be voltál rúgva.

Mi történt?

2018. dec. 19. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Munkavédelmi szakemberként így ebben a formában erre a kérdésre lehetetlen válaszolni.


Munkavédelmi felügyelő vagy munkavédelmi szakember mondta?


Mondtad hogy tény megállapítás történt.

Munkabalesetté, üzembalesetté, mindkettővé vagy egyikké sem nyilvánították a balesetet?

Ez a legfontosabb, mert ettől függ a táppénz.

2018. dec. 19. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
0%

Hát elég érdekes esetekre mondják azt, hogy munkahelyi baleset és a delikvens nem hibás, tehát 100%.

Pl valaki csak úgy natúr elesik a folyosón. Hát mégis ki a hibás, ha nem ő? Talán mindenki más is elesik ott? És mi köze ennek közvetlenül a munkához? Otthon is járkál a folyosón, mi ebben a speciális.

Lassan ott tartunk, hogy már azzal is sikerrel indulhat valaki, ha azt mondja, a munkahelyén lett náthás...

2018. dec. 19. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!