Kezdőoldal » Egészség » Szemproblémák » 18 éves fiam astigmiás és...

Győri M. Erika kérdése:

18 éves fiam astigmiás és jobbszemére tompalátó. Pálya alkalmasságin eltanácsolták hogy semmilyen szakmát nem tanulhat. Tehet ilyet egy iskolaorvos, mit tanulhat a gyerek?

Figyelt kérdés
2010. júl. 29. 23:27
 1/6 anonim ***** válasza:
Mi köze a látásnak a tanuláshoz? Azt tanul amit akar.
2010. júl. 30. 00:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
-9-es dioptriás ismerősöm, most végez az orvosin.
2010. júl. 30. 00:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Én látássérültként, a szőnyegszövés, valamint a gyógymasszőr szakmákat tudom javasolni.
2010. júl. 30. 17:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Továbbtanulni nem akar?
2010. júl. 30. 17:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Az asztigmiás szem korrigálható, de vigyázni kell rá nagyon.
2010. júl. 31. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Már régi kérdés, de konkrétan mit szeretett volna tanulni? Én is az vagyok és tény, hogy nem lehet akármilyen szakmám, mert van ahol ez egyszerűen fizikailag kizáró ok, de azért még van elég sok egyéb lehetőség.

Olyan szakmát nem végezhet nyilván, amit a két szemes látás hiánya miatt nem tud elvégezni. De általában ezt ösztönösen érezzük is és nem megyünk olyan területre

2011. nov. 7. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!