Kezdőoldal » Egészség » Szemproblémák » Hogyan lehet kideríteni, hogy...

Hogyan lehet kideríteni, hogy egy szemüveg hány dioptriás?

Figyelt kérdés

Hogyan lehet azt kideríteni, hogy egy olvasó szemüveg hány dioptriás?

Anyukám hagyatékából maradt sok szemüveg. Élete során sokat romlott a szeme. főleg olvasáshoz használta őket.Szinte tökéletes állapotban vannak és gondoltam odaadom olyannak, akinek nagy szüksége lenne rá. Viszont nem tudom, hogy melyik + hányas. Csak azt tudom, hogy a sok között van +0,5-ös is és +4,5-ös is. Több szegény ember jelentkezett érte, akiknek el is küldeném a megfelelőt, de nem tudom, melyik hányas, mert nincs ráírva. Felpróbálni pedig nem tudják, mert postán küldeném el nekik.

Hogyan lehet kideríteni, hogy melyik milyen dioptriás?



2021. máj. 9. 14:36
 1/2 anonim ***** válasza:
100%
Optikában bemérik, de a dioptria mellett a pupillatávolság is nagyon fontos
2021. máj. 9. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
Az a baj, hogy a közelben ami van optika, ott csak díj ellenében mérik be és nem engedhetem meg azt a luxust, hogy 30-40+ ezret fizetek, hogy bemérjék mindet. Viszont a kb 80-100 szemüveget 12 személynek szeretném elküldeni. Körülbelüli meghatározással, hogy jó legyen nekik valamelyik a kb 5-10 darabból, amit küldök. Vagyis, mondta az egyik hölgy, hogy neki +3-as kellene. Azt szeretném tudni, hogy a sok közül melyik az ami +3-as körül van? Biztosan több is van és küldenék neki vagy 10-et, amiből ő majd megállapítja/felpróbálja, melyik jó neki. Nem a hajszál pontos adat kell, csak nagyjából, hogy melyikeket küldjem el.
2021. máj. 9. 14:53

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!