Kezdőoldal » Egészség » Szemproblémák » Lézeres szemműtét esetén...

Lézeres szemműtét esetén mennyi idő után lehet vezetni, orvoshoz mikor kell menni?

Figyelt kérdés

Kb. mikorra fogok tisztán látni nappal és sötétedéskor is?

Még nem műttettem meg, -7-es a szemem, lehetséges, hogy nem is lesz 100%-os, ilyen esetben ismét kapok szemüveget amiben vezetnem lehet?


A műtét után mikor kell elmenni orvoshoz, hogy átírják a szemüveg/kontaktlencsét? Ekkor ki kell fizetnem a vizsgálatot és az új jogsit?


2010. szept. 7. 18:54
 1/6 anonim válasza:
Én ugyan nem vezetek,de a műtét után fél órával már tökéletesen láttam,igaz,a következő 3 napban nagyon fényérzékeny volt a szemem.Te hol csináltatod a műtétet?
2010. szept. 14. 09:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Valószínűleg az optik-mednél fogom, több ismerősöm is ajánlotta és állítólag ők a legjobbak.
2010. szept. 14. 20:10
 3/6 anonim ***** válasza:

mivel tágítják a pupillád+ a lézeres beavatkozástol is baromi érzékeny lesz,én nem vezetnék a helyedben.Kérj meg valakit.

Nekem a semmelweis szemklinikán csinálták,mindenki nagyon kedves,segítőkész,és emberbarát.Le a kalappal előttük.

Ja,és INGYEN!!!

2010. okt. 25. 18:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:

Nem rögtön szemműtét után akarok vezetni, gondolom még hetekkel utána is érzékeny lesz. Mikor tudok biztonságosan vezetni, hány hét/hónap után? Vagy ez egyénfüggő?

Dolgozni már a 3 nap pihenés után el lehet menni?


Azt, hogy a jogsim korlátozott és csak szemüvegben/kontaktlencsében vezethetek, rögtön utána el kell intézni? Bár nekem elég gyenge a szemem, lehet nem is lesz 100%-os és akkor maradhat, ahogy van..


Ingyen mikor, hogyan? TB-re? Valamilyen egészségügyi károsodás miatt?

Ahogy én nézegettem, átlagembernek 250 alatt nemigen műtik meg sehol.

2010. okt. 25. 19:22
 5/6 anonim válasza:
Én is az optik-mednél csináltattam,tényleg szenzációsak.A szem csak 4-5 napig érzékeny,a 2. nap a legrosszabb.Kapsz tőlük egy papírt,amivel el tudod intézni a jogsit.Én is kaptam,pedig nem tudok vezetni,hivatalból adják,elég hamar.Asszem az első hét végén.
2010. okt. 25. 23:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Így van TB-re csinálták a Mária utcai Semmelweis szemklinikán.Egyik munkatársam is oda küldtem 1 hét alatt megvolt az első találkozás és a mütét is.

Nekem is gyorsan megcsinálták,és helyben csinálnak mindent.2 órát voltam ott,annyi idő alatt megvolt egy érfestéses vizsgálat,OCT vizsgálat,és minden egyéb ami szokott lenni.

Szerintem hivd fel őket,ott keresd Dr Dunai Árpádot,és érdeklödj utána,ne dobj ki egy rakat pénzt ha nem muszály.

Ez csak tanács persze,te döntöd el mit csinálsz :)

2010. okt. 26. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!