Kezdőoldal » Egészség » Szemproblémák » A bal szemem 0.8-as dioptriájú...

A bal szemem 0.8-as dioptriájú, a jobb szemem pedig az egészséges 1.0. Kell majd a jövőben szemüveg?

Figyelt kérdés
Ennyinél még remélhetőleg nem kell, hisz csak annyi hogy egy kicsit elhomályosítja, viszont ugyanúgy ki tudom olvasni ha közel van hozzám a szöveg. Attól félek, hogy ez a jövőben rosszabbodik. Idővel rosszabb lesz a látásom addig a pontig hogy szemüveget kell hordjak?

2022. márc. 9. 23:17
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
79%
Mi az, hogy “az egészséges 1.0”? Az egészséges a 0. + vagy - ?
2022. márc. 9. 23:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
Kell, már most mindkét szemed miatt. Ami szerinted egészséges, az rosszabb mint a másik.
2022. márc. 9. 23:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 A kérdező kommentje:
A lapra az lett írva mindig hogy bal: 1.0 jobb: 1.0 és a mostani vizsgálaton lett a bal szemem 0.8 mivel 2-3 számot nem tudtam helyesen leolvasni azzal a szememmel.
2022. márc. 10. 00:39
 4/13 A kérdező kommentje:
Megnéztem, a legutóbbi vizsgálaton ami a múlt hónap végén volt, ezt írták a papírra: látásélesség: vísus: jobb: 1.0 bal: 0.8
2022. márc. 10. 00:43
 5/13 A kérdező kommentje:
Ez mondjuk sulis vizsgálaton derült ki, szóval lehet jobb lenne elmennem szemészetre és akkor ott egy rendes vizsgálatot csinaltatni.
2022. márc. 10. 00:44
 6/13 anonim ***** válasza:

Ez így mindjárt más iskolai látásélesség vizsgálatnál az 1 a jó, a 0,8 sem probléma, mert a 2 szem korrigálja egymást.

Ezeknek semmi köze a dioptriához! A vizsgálat eleve a inkább a távollátást nézi, ha olvasni homályosan látsz, akkor mindenképp menj el szemészetre.

2022. márc. 10. 01:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:

A visus nem egyenlő a dioptriával! :-)

A visus érték a látásélességet jelöli. Az emetrop (az egészséges) szem visus értéke 1. Neked a másik szemed, a 0.8 visusú az, ami nem elég éles képet alkot. Erre kell korrekció, a másikra nem.

2022. márc. 15. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 A kérdező kommentje:
Oh, mostmár értem, köszönöm szépen! Lehet utána kellett volna néznem a vísus jelentésének. :') A 0.8-as szememet hogyan lehetne korrektelni? Ennyinél már kell szemüveg vagy van más mód is rá? Csak mert a mindennapjaimban nem akadályoz meg, csak akkor látok különbséget ha a jobb szememet letakarom.
2022. márc. 15. 23:00
 9/13 anonim ***** válasza:

Elég ritka egyébként, hogy valakinek csak az egyik szeme romlik, úgyhogy időnként ezt ellenőriztesd. De az is lehet, hogy eddig is rossz volt, csak nem vették észre.


Hány éves vagy?


Ha jól értem, távolra nem láttál olyan jól az egyik szemeddel?

Az orvos dioptriát nem javasolt?

Akkor egy -0.50 dioptriára saccolnék látszerészként. Ha nem zavar, nem lesz bajod, ha nem hordasz szemüveget. Úgy értem ettől nem fog romlani a szemed.


Ha viszont gyermek vagy és pluszos dioptriát írt fel távolra, azt viszont nagyon komolyan kell venni! Ha így áll az ügy, azt csináltasd meg! De nem hiszem, hogy ez van veled.


40 éves kor felett a legtöbb ember elkezd közelre kevésbé lesen látni, ez téged is utolér majd valszeg.

2022. márc. 16. 09:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 A kérdező kommentje:
2 hét múlva leszek 17. Suliban félévente történő alkalmassági vizsgálat volt, a védőnő/orvos nem mondott semmit a szememre, csak annyit hogy úgy tűnik az egyik szememmel nem tudtam az alsó számokat leolvasni.
2022. márc. 16. 15:27
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!