Kezdőoldal » Egészség » Szemproblémák » Rövidlátók!Hányas volt a...

Rövidlátók!Hányas volt a kezdő dioptriátok és hány dioptriásra állt be végül a szemetek?Kort nemet írjatok!

Figyelt kérdés

2022. máj. 3. 05:21
 1/7 Metionin ***** válasza:

-1 dioptriával kaptam szemüveget 13 évesen de valójában már kb. 10 évesen tudtam, hogy nem látok tökéletesen. Ez 25 éves koromra -3.50 lett, cilinderes is volt, így maradt 30 éves koromig, amikor végül megműttettem.

31n

2022. máj. 4. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
Kb. 10-11 évesen kezdtem -0,75 és -1,25-tel. Most 20 éves vagyok és szemüvegben olyan -6 körül lehetnek a szemeim, de kontaktlencsében -4,75 és -5,25. És lány vagyok.
2022. máj. 4. 16:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

Az lemaradt, hogy cilinder még mindig van a szemüvegen, de a kontaktlencsén már nincs.

2-es voltam.

2022. máj. 4. 16:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

11 éves koromban kezdtem/ kellett szemüveg először.

A bal szememre 1,25 , a jobbra 2,5 dioptria.


20 éves koromra, bal nem változott, a jobb 3,25 lett. Ez viszont azóta nem változott. ( Most 59 vagyok.)

2022. máj. 5. 04:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Az 1. hozzászólótól szeretném megkérdezni, hogy milyen volt a műtét , és most milyen a szemed ?


-"Dörzsöléses" vagy bemetszéses módszerrel történt ?

- Mennyire fájt, volt "félelmetes" közben ?

- A műtét utáni 1-5 napban mennyire fájt ?

- Milyen lett az eredmény ?

(Teljesen élesen látsz vagy kb . 1 dioptria megmaradt ?)

2022. máj. 5. 05:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 Metionin ***** válasza:

5.Másfél éve volt a műtétem, az utolsó vizsgálat szerint 125%-os a szemem. Tökéletesen látok, talán még annál is jobban. Igazából sosem gondoltam, hogy lehet ilyen jól látni.

- dörzsöléses volt, PRK

- abszolút nem fájt és nekem félelmetes se volt, ilyen scifi élménynek írnám le inkább

- konkrét fájdalom nem volt, olyan érzés volt, mintha csípné a szemem a hagyma, ez ilyen hullámokban jött, közte távolra élesen láttam, közelre homályosan, a homályos közellátás amúgy megmaradt 2 hétig, az normális, utána beállt

2022. máj. 5. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

52F

2 évesen 1 dioptria mindkét szememre, úgy mesélték anyámék, hogy kancsalság miatt. Most 52 évesen 3-as a bal, 4-es a jobb szememre vezetéshez, 4 és 5 a számítógéphez, és 5,5 és 6,5 könyv, újság olvasáshoz.

Sajnos nem egyforma méretű képet látok a két szememmel, ezért általában a balt használom, mert azzal nagyobb és közelebbi a nézett tárgy, de ha becsukom, a jobbal is jól látok, csak kissé bizonytalanul, például a jobb szemem olvasáskor nem talál a következő sor elejére, úgy kell megkeresgélnem. A doki szerint a jobb szemhez tartozó agyrészem "hülye" maradt, mert mindig a nagyobb képet használtam automatikusan.

Szemüveg nélkül nem tudok lenni, nem a látásom miatt, hanem mert nem véd az üveg és a legkisebb légmozgástól is rögtön könnyezni kezdek. Egy időben, talán tévedésből, cilinderes üveget írtak fel. Pár nap alatt megszoktam, és most már mindegy, hogy cilinderes vagy nem, az agyam kikorrigálja. a különböző erősségű lencséket simán csereberélhetem, se nem szédülök, se nem fájdul meg a fejem tőle, legfeljebb nem éles a kép. Ezért a mindenkori munkához igazítom, hogy melyiket teszem fel. Ez valószínűleg azért van, mert az elmúlt 50 év alatt, amióta szemüveges vagyok, hozzászokott a szemem és az agyam.

2022. máj. 7. 23:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!