Kezdőoldal » Egészség » Szemproblémák » Miért látok ferdén az új...

Miért látok ferdén az új szemüvegemmel?

Figyelt kérdés
Most kaptam meg az első szemüvegemet 16 évesen.Jobbra -1.5 ot raktak(de mondták h több kéne csak nem akarják hogy nagyon szédüljek tőle elsőre).A bal csak -0.7. Nagyjából megszoktam így estére próbáltam minnél többet hordani viszont az asztalomat például úgy látom vele mintha lejtene pedig vízszintes.A telefonomat is kicsit széthúzottan látom nem szabályos téglalapnak.Segítsetek, higy mitől lehet ez.Ezt is meg lehet szokni majd és helyreáll?Azt hiszem ilyen cilinderes a szemüveg de azt nem tudom mit jelent.

2022. jún. 22. 00:11
 1/2 anonim ***** válasza:

Lehet nem jó a szemüveg, szemorvos vizsgált?

Nekem akkor volt ilyen amikor az optikus nem cilinderes szemüveget írt fel, pedig nekem az kell. Másik optikába mentem, ott megkaptam a cilinderest és már nem volt ferde az olvasáskor a sor.

2022. jún. 22. 06:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

A cylinder (fénytörési problémára írják fel) okozhat ilyet. Mivel nem csak úgy van csiszolva, mint egy sima lencse. Mindenesetre azért, ha nem tudod megszokni, ne erőltesd, többet árt, mint használ. Vidd el akkor egy optikába bevizsgáltatni, hogy jól lettek-e kialakítva a lencsék. (Lehetőleg oda, ahol készült a szemüveg).

Ui.: Az is előfordul, hogy rosszul mértek be valamit a szemvizsgálaton.

2022. jún. 24. 06:26
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!