Kezdőoldal » Egészség » Szemproblémák » Mennyibe kerülhet kb. egy...

Mennyibe kerülhet kb. egy kevés -0.50 dioptriás 1-1.50 cilindereres szemüveg a fontosabb rétegekkel pl anti reflex, karcálobb, portaszito és hasonló?

Figyelt kérdés

Inkább költenék többet a lencsére és több fontos réteg védje, de utoljára ami boltot kérdeztem kicsit elszált árral indított.

Zeiss optikai boltban mondták hogy az alap kezdő ár szemüveg náluk ilyen rétegek nélkül 90e forintnál kezdődik. Én kb 80e tudnék rá szánni, így már kicsit kezdem feladni hogy "normális" első szemüvegem legyen.

Most nem tudom hogy lehet egy hasztalan márkás 30-40e keret ami így feldobta az árát vagy a jelenlegi euró forint árfolyam.

Vagy mindenhol hasonló árral számítsak egy alap szemüvegre rétegek nélkül?

Esetleg valaki tudna ajánlani Budapesten értelmes helyet szemüveget csináltatni?

Biztos hogy nem költenék ~20e Forintnál többet egy "márkás" keretre mikor az anyaga és a minősége szinte mindig hasonló mint a 15-20e közötti kereteknek.



2022. szept. 20. 01:46
 1/5 anonim ***** válasza:
Voltál szemésznél? Kiutal TB-re lencsét, úgy olcsóbb, az extrákat 100% te fizeted. Ne kérj márkást.
2022. szept. 20. 04:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Most már várj két hetet, október a látás hónapja, akkor mindenhol olcsóbb
2022. szept. 20. 05:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Ami tudok javasolni, hogy több helyen méresd be a szemed.

Csak olyan helyen csináltass, ahol érdemben foglalkoznak veled, nem csak eladni akarnak. Valóban érdemes lehet kivárni az októbert és több helyről ajánlatot kérni. Illetve a Vision=Ofotért nem ad márkás lencsét, kisebb optikák szokták a nagyobb gyártókat forgalmazni.

2022. szept. 20. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat.

Voltam szemésznél de azon kívül hogy megnézte van e baj a szememmel és hogy milyen dioptria/cilinderes érték kell nem mondott semmi mást pl tb szemlencse stb.Még arra sem mikor mondtam hogy látványosan az elmúlt pár hónapban romlott a szemem előtte ennyire nem volt észrevehető az asztigmiára jellemző,szellemkép pl kontúrosabb dolgok széle enyhén látszik a dolgok körül bizonyos távolságból/ig, gondolom a egyhuzamban lévő túlzott képernyő használat hatására, túlzásba vittem pár hónapig minden nap tanulás stb végett.

Néha vér eres is volt a nap végére a szemem, gondolom mert már túl sokat dolgozott a jobb fókusz elérése végett, vagy a túlsok képernyő idő végett esetleg mindkettő az oka.

Minden esetre októberig várok akkor és továbbra is hanyagolni fogom a monitor/telefonon való olvasást, mintha ez végett meg mert többet vagyok kint úgy érzem kicsit javult.

2022. szept. 20. 18:39
 5/5 anonim ***** válasza:

A monitortól és a pislogás hiányától lehet véreres a szem.

Na meg ha esetleg nem iszol közben attól is... Sajnos sok kis apró tényező összeadódik.

Jól teszed h kitapasztalod most mielőtt csináltatsz,mert sok optika örömmel készített szemüveget olyannak is akinek nem kell.

2022. szept. 22. 06:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!