Kezdőoldal » Egészség » Szemproblémák » Mi lehet? Mit gondoltok?

Mi lehet? Mit gondoltok?

Figyelt kérdés

2-3 hete kezdődött, azt hittem, hogy mára elmúlik, de eddig sem történt ez meg, valószínűleg nem is fog. Azért sem aggódtam emiatt, mert többször volt már ilyen, de rendszerint elmúlt nyom nélkül, volt, hogy 2-3 nap, de volt, hogy pár hét alatt.


A jelenség az az, hogy egy foltot látok. Színes, olyan, mint amikor belenézel egy fénybe, a Napba, vagy hasonlóba, és ugye a látótérben marad az a színes folt jó pár percig. Nos, ez pepita ugyanez, annyi különbséggel, hogy nem múlik el. Erős fénybe, Napba, hegesztőbe nem néztem, így ezt kizártnak tartom. Szinte egyik percről a másikra jött, nem is törődtem vele. Nem minden felületet nézve jön ez ki, inkább ilyen fehér, világosabb felületnél, a sötéteknél nem veszem észre.


Lehet retinaleválás, vagy valamilyen hasonló probléma előjele? Kértem időpontot már szemészetre, de az június 1. lesz, így majdnem 2 hónap még... Addig is szeretnék érdeklődni, hogy bárki tapasztalta-e már ezt. (Ha számít, rövidlátó vagyok, szemüveges, cilinderrel, ezen felül még monitor előtt is dolgozok napi 9 órát, plusz ugye a tévé, telefon).



2023. ápr. 17. 09:35
 1/2 anonim ***** válasza:
Én beülnék a szemészeti sürgősségre.
2023. ápr. 17. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 Senior Séf ***** válasza:
Első blikkre nyaki érszűkületre tippelnék.
2023. ápr. 18. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!