Kezdőoldal » Egészség » Szemproblémák » Mindkét szememben üvegtesti...

Mindkét szememben üvegtesti határhártya leválás van, ezért vannak úszkáló homályaim. Más tapasztalt mar olyat, hogy sötétben még látja az előtte nézett tárgyak árnyékát?

Figyelt kérdés
Nehéz elmagyarázni , de ránézek a tv-re és utána ha a plafonra nézek , egy pillanatra látom még az árnyékát, ez még normális jelenség ?Erős fények után egy pillanatra még látom a kontúrját dolgoknak . Nagyon furcsa . Màsnak van hasonló tapasztalata ?

2023. máj. 25. 18:19
 1/8 anonim ***** válasza:
Igen, ez nagyon gyakori jelenség. Nekem is van de én már észre sem veszem.
2023. máj. 25. 18:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Igen. Nem ritka
2023. máj. 25. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
Mármint ez az utókép látás nem ritka? A homályokat már kezdem elfogadni, de ez most nagyon furcsa, félhomályban most is ránézek a képkeretre és látom több helyen a plafonon. Akkor ez nem kóros?
2023. máj. 26. 05:32
 4/8 anonim ***** válasza:

ilyet mindenki tapasztal üvegtesti levalas eseten. a retinara mar mas kozegbol erkezik a feny, talan megvaltozik az ingerlekenysege is, bar ebben nem vagyok biztos, es ido kell, amig a latokozpont hozzaszokik a valtozashoz

sajnos a legtobb szemesz nem igazan magyarazza el az egeszet, igy csak talalgatni tudunk, mi mitol van

2023. szept. 25. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
Neked is ez van ? Köszi a válaszod . Nehéz ehhez a változáshoz hozzászokni
2023. okt. 10. 20:01
 6/8 anonim ***** válasza:
Igen, mindkét szememben, jelenleg is tart a folyamat. Szerintem is nehéz megszokni, bár engem a fényfelvillanások jobban zavarnak. Mások meg az úszkáló homályoktól másznak a falra. Egyik sem kellemes, az biztos, de az utóképlátás legalább nem veszélyes, legalábbis nem tudok róla, hogy az lenne.
2023. okt. 11. 08:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim válasza:
Nekem is folyamatban van az üvegtesti határhártyaleválás, fiatal vagyok, 33 éves és én is látom az utóképeket és ködszerű gomolygást. Voltam 4-szer szemészeten és a retina is, makula is ép. Nagyon bosszantóak a fényjelenségek, remélem idővel elmúlnak. Sajnos évekig is eltarthat mire leválik teljesen.
ápr. 22. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim válasza:
A villanások pedig azért vannak (szemészeten mondták), mert egy része elvált a határhártyának és ott mozog és néha megérinti a retinát. Ha leválik ez a fényjelenség megszűnik. Nagyon remélem, hogy az utókép is emiatt lehet, mert elmozdul ott egy picit, és remélem, hogy elmúlik a leválás után. Még annyi, hogy én látok ködszitálást, ezt más oldalon gomolygó ködnek írják le, ami idővel tud ritkulni a szervezet falósejtjeinek köszönhetően.
ápr. 22. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!