Kezdőoldal » Egészség » Szemproblémák » Tb-szakrendelőben szemészhez...

Dvalaki kérdése:

Tb-szakrendelőben szemészhez mentem és látásvizsgálatot kértem, mert már gyenge volt a régi szemüvegem. Azt mondta, hogy szemüveg dioptriájának megállapításához nem végez vizsgálatot, menjek az Ofotértba. Ez tényleg így működik ma Magyarországon???

Figyelt kérdés

2023. jún. 14. 22:19
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
59%

Mondd meg nekik, kapják be!

Nem, ez nem így működik. Teljes dioptriát kötelesek megállapítani, majd ennek adataival mehetsz az ofotértba, ott mutatnak kb 2 féle hót gagyi keretet, meg bagóért bele lencsét faragnak.

Ez az állítólagos ingyenes állami SZTK szemüveg rendelés menete.

2023. jún. 14. 22:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
41%
Igen, igy mukodik. Szemeszhez akkor menj, ha baja van a szemednek: begyulladt, gennyes, arpa nott ra, idegen test kerult bele, ilyesmik. Ha csak szemuveg kell, el kell menni a legkozelebbi optometristahoz, bemeretni es az alapjan megcsinaltatni a szemuveget. TB tamogatas amugy se jar semmire, ugyhogy olcsobb nem lesz akkor se ha orvos irja fel.
2023. jún. 14. 22:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat. Az első szemüvegemet orvos írta fel, tökéletes volt. Aztán 2 használhatatlan következett (egyik sem volt ingyen!), amit optimetrista írt fel, így hát újra orvoshoz mentem. Ezt mind elmondtam neki is, mégis elküldött. Nem akartam elhinni. De ezek szerint a sok éven át fizetett tb ellenére, zsebből kell kifizetni, ha valaki szemésszel nézetné meg a látását... No commemt...
2023. jún. 14. 23:54
 4/11 anonim ***** válasza:
Nálunk megnézik, de most szeptemberre van időpont.
2023. jún. 15. 00:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 Ypszilon1980 ***** válasza:
Nálunk van ilyen csak külön időpont kell erre. Lehet nem minden szemész csinál látásvizsgálatot is vagy alapvetően nem arra volt időpontod és gyorsabb ha elmész ilyen helyre. Itt nekem az a fura, hogy miért pont Ofotért?
2023. jún. 15. 06:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:

Én is így jártam, baj volt a szememmel, és amikor végeztem kértem volna időpontot szemüveghez vizsgálatra is, de szintén elküldtek optometristához, mivel ők már nem végeznek ilyen vizsgálatot. Az pedig elszúrta a szemüvegem, használhatatlan volt, mivel azt mondta nekem nem kell cylinderes szemüveg, holott előtte SZTK orvos mindig azt írt fel. Ferdén láttam a sorokat, visszavittem a szemüveget, de csere után is rossz volt. 56ezer forintom ment kárba, mehettem másik boltba, ahol végül jó szemüveget írtak fel.

Lehet szakrendelésen nincs már idő ilyesmire, nálunk speciel negyedére csökkent az szemészeten az orvosok száma, nem minden nap van már egész nap rendelés emiatt, és órákat kell várni így ha baj van a szemünkkel.

2023. jún. 15. 07:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:

Köszönöm a tanulságos válaszokat, sajnos megerősített abban, hogy csak saját költségemen fogom tudni megoldani a szakszerű orvosi vizsgálatot. Eddig nem akartam túlrészletezni a dolgot, de így történt: 1) baj volt a szememmel, megvizsgáltak (+ beutalót kaptam további kivizsgálásra) 2) elmondtam a gyenge szemüvegemet és hogy 2X kaptam alkalmatlan szemüveget optometrikustól, ezért orvosi látásvizsgálatot szeretnék kérni 3) megkérdeztem, hogy elvégezhető-e akkor és ott a vizsgálat, vagy kérjek külön időpontot 4) ekkor kaptam azt a választ az orvostól, hogy nem csak akkor és ott nem fog látásvizsgálatot végezni, hanem semmikor, mert a szakrendelésen ezt már nem csinálják. Menjek az Ofotértba.


Ezek után felmerül a kérdés, hogy ha az optometrikus által fel nem ismert betegségek kezeletlenek maradnak - mert a rendszer miatt valaki nem jut el időben orvoshoz -, akkor hol érvényesül a szakellátás és a megelőzés.

Szerintem a dolgozó magyar emberek - akik az egészségügy anyagi terheit viselik - nem önköltséges javasemberekre, csontkovácsokra, stb.-re számítának amikor segítségre szorulnak. Szégyen ami történik és nyilvánvaló, hogy nem az orvosok és nem a betegek tehetnek róla.

2023. jún. 15. 15:09
 8/11 Ypszilon1980 ***** válasza:
De a szemész megvizsgált, ha jól értem, itt csak a szemüveg az ami a gondot jelenti, hogy milyen lencse, stb. Most megkérdezheti akárki, hogy látásvizsgálat miért kell, ha nem akarsz szemüveget? Egyébként meg a mai kormányzat az, aki a legjobban fizetőssé teszi az egészségügyet, ez is egy példája, meg sok más ponton is vérzik az egész ellátórendszer. Itt valóban jó a kérdésed, hogy akkor mi van a megelőzéssel, hát semmi, ilyen már nem nagyon létezik, szűrésre menj magánba, mert államiban kb. már hülyének nézik azt, aki csak emiatt megy. Nincs a rendszernek erre kapacitása, kb. már a betegeket sem tudják megfelelően ellátni.
2023. jún. 15. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:

Kedves Ypszilon 1980!

Igen, történt vizsgálat, ami a betegségemre irányult. Olyan látásvizsgálat nem történt, ami egy megfelelő szemüveghez kell: dioptria, stb. meghatározása.


Igen, a szemüveg a gond és a hirtelen történő látásromlás, amit tb-re nem lehet kivizsgáltatni, helyette Ofotértba küldik az embert. Ez a gond.


De miért mondod hogy nem akarok szemüveget?? Ezt honnan vetted?? Valamit rosszul olvastál szerintem, mert a kérdés-feltevés első mondata, hogy szemészhez mentem látásvizsgálatot kérni, mert már gyenge volt a régi szemüvegem. Ebből mindenkinek az jött le rajtad kívül, hogy új szemüveg kell a régi helyett.

2023. jún. 15. 16:07
 10/11 Ypszilon1980 ***** válasza:
Bocs, nem rád értettem, hanem úgy általában, hogy azért küldenek el optometristához, mert aki a látását akarja megnézetni, annak szemüveg kell úgyis, legalábbis ebből azt vettem le, így gondolkodnak és éppen ezért ők nem foglalkoznak vele.
2023. jún. 15. 16:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!