Kezdőoldal » Egészség » Szemproblémák » Kb. milyen dioptriára számítsak?

Kb. milyen dioptriára számítsak?

Figyelt kérdés

Tudom, hogy ez így baromi nehéz, sőt szinte lehetetlen megmondani de picit megnyugvás lenne számomra ha tudom mire számíthatok mielőtt orvoshoz fordulnék. Sajnos már régóta halogatom, régóta tudom hogy gond van a látásommal, de eddig nem zavart tökéletesen jól boldogultam a hétköznapokban, persze azért okozott némi kellemetlenséget de hozzá szoktam.


Mostanra viszont meg van az elhatározás, hogy megnézessem, de őszintén szólva nagyon félek az eredménytől. (Tudom, hogy hülyeség, de nem tudok vele mit csinálni sajnos egyszerűen parázok).


Úgy érzem nagyon rossz a szemem távolra, továbbra is boldogulok, de egyre zavaróbb. Nem kifejezetten homályosnak nevezném a látásomat (persze nem is tűéles) de inkább azt a szót használnám, hogy olyan elmosódott..a betűk messziről összefolynak, nehezen tudok távolabbi feliratokat elolvasni vagy egyáltalán nem, de ami aggaszt, hogy viszonylag közelebbi dolgokkal is ezt tapasztalom, például az arcokat nehéz tudom kivenni már 2-3 méterről vagy pl. A tvn a feliratokat is nagyon nehezen vagy ha már fáradt a szemem akkor egyáltalán nem tudom 2 méter távolságról olvasni mert teljesen "egybeolvadnak", összemosódnak a betűk...ugyanez jelentkezik telefonon vagy laptopon, könyveknél, kisebb betűknél 30-40cm már nehezséget okoz.


(Bocsánat ha nem egészen érthető, de nehéz megfogalmazni hogy hogyan is látok pontosan)


Nagy lehet a probléma? :( Volt esetleg valaki aki hasonlót tapasztalt? Vajon nagyon erős dioptriára van szükségem?


Ki mekkora dioptriával hogy és mit lát? Milyen messzire?



2023. jún. 29. 18:16
 1/3 anonim ***** válasza:
Lehet, hogy pluszos dioptria is kelleni fog (ami jellemzően idősebb korban gyakori), ha közelre sem látsz élesen. Távolra ezek alapján olyan mínusz 3-4, de ez kb tipp, majd az orvos megmondja. Felesleges ezen félni, meg aggódni, az nem old meg semmit.
2023. jún. 29. 18:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Hány éves vagy?
2023. júl. 3. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
20 éves vagyok
2023. júl. 5. 18:32

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!