Kezdőoldal » Egészség » Szemproblémák » Egy -1-es szem romlásának...

Egy -1-es szem romlásának megállításában segíthet egy kékfényszűrős szemüveg?

Figyelt kérdés

A bal szemem tompalátó (+0,5-ös amit nem lehet lencsével korrigálni/műteni, mert agyi alapú) a jobb szemem pedig régen nagyon nagy dioptriájú volt (-5,75), de 6 évvel ezelőtt ezt lézeres szemműtéttel a Sasszemklinikán tökéletesre korrigálták.

Sajnos az utóbbi 3 év óta monitor előtt kényszerülök dolgozni és azóta fokozatosan romlik (főleg az elmúlt 1,5 évben).


Fél-egy éves kontrollok között -0,25-ös dioptriákat romlott. Most járok -1-nél és nem akarom megvárni, hogy ismét szemüveget hordjak (pedig már erre sajnos kellene, de a táblát még szerencsével nehezen de végigolvasom). Ezért döntéseket kell hoznom.


Még a felmondást is bevállalnám, ha utána tuti biztosan megáll a romlás a monitor előtti ülés hiányában vagy kérdés hogy kékfényszűrős szemüveg elég lenne megállítani a monitor előtti ülés miatti romlást.


Vagy mit javasoltok nekem a szemem védelmében?



2023. nov. 1. 10:28
A kérdező szavazást indított:
Ha tudsz mondj fel, mert monitor előtt ülés csakis rontja a szemet
A kékfényszűrős szemüveg jó megoldás lehet a romlás megakadályozásában
Ez sajnos full genetika, tök mindegy mit teszel
Egyéb javaslat (leírom kommentben)
4 szavazat
 1/5 anonim ***** válasza:
"Vagy mit javasoltok nekem a szemem védelmében?" konzultálj az orvossal. De gyakori, hogy egy nagyobb dioptriás szem műtétje után egy pciit visszaromlik. Ez előfordul sok embernél, függetlenül a monitor bámulástól.
2023. nov. 1. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Ha eltekintünk attól, hogy a kékfényszűrős szemüveg egy full felesleges eszköz és csak a pénzlehúzásról szól, papíron még ehhez sem merték behazudni, hogy majd a szemromlást is megállítja. Dioptriás szemromlást nem lehet semmivel megállítani, ez genetika. Hány évesen műtöttek amúgy?
2023. nov. 1. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
#2: 2017 őszén műtöttek meg azaz 6 éve. Most nyáron lettem 30 éves.
2023. nov. 1. 18:50
 4/5 anonim ***** válasza:
Lehet kicsit korai volt. A mínuszos szem addig romlik, amíg nő a fej, általában 20-25 éves korban áll meg, esetleg kicsit később. Vagy előtte már évekig stabil volt a -5,75?
2023. nov. 1. 18:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
#4: Stabil volt, nem romlott semmit évekig. Nem kellett új kontaktlencsét csináltatni (azt hordtam előtte).
2023. nov. 1. 21:10

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!