Kezdőoldal » Egészség » Szemproblémák » Számítógépes munka okozhat...

Számítógépes munka okozhat 0,5-1 dioptria körüli látásromlást?

Figyelt kérdés

Harmincéves vagyok, elvileg a gyerekkori szemromlásom már megállt (5-6 dioptriánál).

Viszont most megint romlott a szemem. Ennek lehet oka a monitor, mobiltelefon? Vagy az ilyen sokat nem ronthat?



márc. 23. 21:58
 1/6 anonim ***** válasza:

Erre nehéz válaszolni.


Régi CRT képcsőtől 2 dioptriát romlott a szemem.

Miúta led-es képernyőt használok fél dioptriát javult.

márc. 23. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Én informatikus vagyok. 2 éve voltam itthon a fiammal mikor új szemüveget csináltattam. Fél dioptriát javult a szemem (mínuszos szemüveg). A szemorvos szerint az otthonlét miatt.
márc. 23. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszokat.


#2 ezt nem teljesen értem. Azért javult a szemed, mert kevesebbet gépeztél?

márc. 23. 22:31
 4/6 anonim ***** válasza:
Igen, én is ilyen munkát végzek napi 8 órába és romlik a szemem...
márc. 25. 03:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

#2, kevesebbet néztem közelre. Gondolom. Szó szerint azt mondta az orvos, hogy pihent a szemem.


De úgy tudom, ilyen módon maximum fél dioptriányi extra látásromlás szerezhető (ami visszaáll, ha pihenteted). Tehát ha nagyobb a különbség, az mástól van.

márc. 25. 10:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat!
márc. 27. 11:21

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!