Kezdőoldal » Egészség » Szemproblémák » Miért vagyok rosszul szemüvegben?

Miért vagyok rosszul szemüvegben?

Figyelt kérdés
2 hónapja szemüveges lettem. Már amikor az optikában felpróbáltam, akkor mondtam, hogy szédülök benne. Azt mondták, majd hozzá kell szoknom és elmúlik. Viszont azóta sem "szoktam hozzá". Maximum 30-60 percet tudom egyidejűleg hordani, mert szédülök, hányingerem van.

ápr. 12. 19:46
 1/2 anonim ***** válasza:
Akkor nem megfelelő a szemüveg (a dioptria, csiszolás). Nem a szemfenék megfelelő részére vetíti a fényt és feltehetően újfajta mozgás lépett fel a szemnél, hogy a fény a vakfolt helyett a sárgafoltra kerüljön. Ez a szemmozgás izgatja az agyi egyensúly központot.
ápr. 12. 23:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 Ypszilon1980 ***** válasza:
Ilyenkor a szédülés lehet természetes kb. mondjuk fél óráig, ergo ott felpróbálva még normális lehet, de ha valaki órák után is szédül, akkor az nem jó, vidd vissza, legyen új szemvizsgálat. Nálam eleve úgy készült a szemüveg, hogy aki a látásomat vizsgálta, már első percben úgy változtatta a lencséket, hogy ne szédüljek, ne fájjon a fejem, mondta is, hogy ha ezek egyike fennáll, akkor változtatni kell.
ápr. 13. 08:08
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!