Kezdőoldal » Egészség » Szemproblémák » Nagyon félek mozogni,kondizni...

Nagyon félek mozogni,kondizni a rovidlátasommal. Tényleg nem lehetek sportos,izmos csak mert szar a szemem?

Figyelt kérdés
-8 -9 es rövidlátó vagyok és rettenetesen szorongok, hogy nehogy baja legyen a szememnek ha elmegyek konditerembe,vagy barmi sport esetén. Egyedül az úszástól nem szorongok,tudom azt lehet,de ahhoz meg nincs mindig kedvem. Van itt olyan aki ekkora rovidlatassal sportol valamit,vagy egész életemben puhanak és gyengenek kell maradnom?
máj. 10. 13:03
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
26%

Bal szemem -9,5, jobb -9.

10 éve kondizok. Lábtolón 50 kilós nő létemre 180 kg-t is kitolok. Soha nem jutott eszembe, hogy a látásomat ez veszélyeztethetné, de kösz most belémraktad a parát xD

máj. 10. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:

1.

Pedig van benne kockázat. A retinaleválás ilyen dioptriával még 0 kondival is elképzelhető, nemhogy azzal.

máj. 10. 18:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
Szerintem aki kondizni akar, az kondizni is fog. És aki törődik az egészségével, az a gyakorlatokat fogja leszűkíteni. A retinaleválást a hirtelen ütés vagy a tartós szemnyomás emelkedés okozza, tehát célszerű azokat a gyakorlatokat kerülni, ami ilyet okoz.
máj. 10. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
68%
#2 jó végülis a szívem is leállhat akármikor, retinaleválás bakker ilyenről nemis hallottam.
máj. 10. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
Megnyúlt szemnél a leggyakoribb műtéti ok.
máj. 10. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:
2# szemeszt kerdeztem,a retinalevalas 0 dioptriaval is elképzelhető csak a kockázatot növeli a rövidlátas
máj. 10. 20:30
 7/11 anonim ***** válasza:

4.

A vonatkozó Wikipédia cikkből:


"Egy epidemiológiai tanulmány rámutatott arra, hogy van kapcsolat a munkavégzés közben emelt nehéz súlyok és a retinaleválás kialakulása között."

"A retinaleválás jóval gyakoribb azoknál az embereknél, akik súlyos miópiában szenvednek (és látásuk 5-6 dioptriás), azok körében, akiknek a retinájuk vékonyan meg van nyúlva. Ezeknél a betegeknél a retinaleválás kialakulásának kockázata 1:20. A retinaleválások kétharmadánál a kezdeti miópia tetten érhető. "


De te csak gyurmázz, mi baj lehet.

máj. 10. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:

A Wikipédia nem épp orvosi lap

Lásd a súlyos miopia 5-6 dioptria... még az én szemem is közepes. 11-12 felett súlyos

máj. 10. 20:46
 9/11 anonim ***** válasza:
#7 jó, ha meg nem sportolok, akkor dagadt leszek, löttyedt, keringési problémáim lesznek, cukorbetegség…nem élnék sport nélkül. A szememmel meg pl. másfél éve voltam átfogó vizsgálaton, minden rendben vele. Nem fog ez visszatartani a kondizástól.
máj. 10. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

9.

Sportolni sok módon lehet. Mind közül ez az ész nélküli súlyemelgetés, feszegetés pont talán a legkárosabb.

máj. 10. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!