Kezdőoldal » Egészség » Szemproblémák » Új szemüveget csináltattam, a...

Új szemüveget csináltattam, a bal szememre nagyobb dioptriát írtak fel mint a jobbra, és most nagyon zavaró. Hozzá fogok szokni?

Figyelt kérdés
A kérdés sajnos nem egyszerű. A bal szemem fókuszpontjában csak fekete foltot látok, ezért az orvosok korábban nem írtak fel rá dioptriás lencsét, csak 0-ásat. Viszont nemrég voltam vizsgálaton és az orvos azt tanácsolta, mivel nem vagyok rá vak, azt is erősítsük dioptriával. -2,0 lett, míg a jobb szemem maradt -1,75. Nem értettem miért írt fel a balra erősebbet, de úgy voltam vele, hogy csak doki, tudja mit csinál. A probléma csak az, hogy így nagyon zavaró, hogy a bal szemem élesebben lát, és fárasztja a szemem, ráadásul nagyon furcsa az egész, nem is tudnám leírni milyen érzés. Azt szeretném kérdezni, hogy ez természetes és majd elmúlik (hozzászokik a szemem)? Mert ha nem akkor inkább legyen 0-ás megint, mert ezt már alig bírom, pedig csak ma kaptam meg az új szemüveget.
2009. febr. 3. 13:51
 1/3 anonim ***** válasza:

nekem is különböző a két szememen lévő lencse. a bal -1.75 a jobb pedig -3.75. Én már megszoktam.

nem azonos a problémánk én csak "szimplán" rövidlátó vagyok, gondolom meg volt az oka miért írták így neked. Igaz engem soha nemis zavart az általad leírt módon. A kezdetekkor egyforma volt -2-2, de később az egyik javult, a másik romlott. Ez pedig egy hosszú évek óta beállat rend ami van.

Remélem te is mielőbb megszokod!

2009. febr. 3. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Én nekem is külömböző, és amikor megkaptam egy hétig keresztbe néztem, mert húzta a szemem :S De aztán szép lassan megszoktam és most már az zavar, ha nincs rajtam (minuszos).
2009. febr. 3. 18:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a válaszokat! Remélem én is hamar hozzászokom...:)
2009. febr. 3. 23:03

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!