Kezdőoldal » Egészség » Szemproblémák » Retina leválás? Netán üvegtest...

Retina leválás? Netán üvegtest homály?

Figyelt kérdés

A jobb szememben "úszkálnak" "törmelékek" nagyon idegesítő főleg világosban. Rettegek, hogy retinaleválásom lehet. A jobbik eset, ha csak üvegtest homályban szenvedek. Az ugyan is ártalmatlan. Ezek a kis szöszök cérnácskák felkavarodnak ha felnézek, vagy mozdítom a fejem. Van hogy kevesen vannak. Van hogy sokan. Napi 12 órát bámulom a monitort. Szerintetek melyik a kettő közül?

A látásom jó, éles. Talán távolra romlott egy kicsit, de semmi komoly. Néha viszont fátyol szerű a jobb szemem, ilyenkor sokat pislogok, mintha allergiás lennék.

Legyetek szívesek tüneteket, és tapasztalatokat megosztani velem. Hamarosan orvoshoz is fordulok, de jó lenne megnyugodni egy kicsit.


2011. febr. 17. 02:15
 1/4 anonim ***** válasza:

jujj:O

én már láttam ilyet és nagyon ilyesztő... szerintem ma első dolgod legyen orvoshoz menni, mert nagyon rideg amit leírtál...ha a szemedről van szó, ne idegenek tanácsaiban higgy szerintem, hanem rögtön orvoshoz. akik itt írnak, biztos jó információkat szolgáltatnak, viszont lehet hogy neked más problémád van...

2011. febr. 17. 03:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Ilyesmiről nekem az jut eszembe, amikor szem férgességéről néztem videót. Nem tudom, hogy mi bajod lehet, nézesd meg orvossal..
2011. febr. 17. 04:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Ha retinaleválásod lenne, az nagyon fájna és írni sem tudnál, mivel valószínűleg már nem is nagyon látnál.

Az üvegtest foltjai több dologtól is kialakulhatnak, például lehet rövidlátás miatt, lehet attól is,ha esetleg a szemed nem tud valamiért rendesen tisztulni, például egy arc vagy orrmelléküreg gyulladás miatt,aminek valami "nyoma" maradt a szem környékén.Ritkán előfordulhat kezdődő szürke hályog esetén is.A legtöbb esetben azonban teljesen ártalmatlan ,bár elég zavaró jelenség.Azért mindenképpen meg kellene nézeti szemorvossal, mert lehet, hogy olyan probléma okozza, ami szemcseppel is gyógyítható.Néha C-vitamint is ír fel rá az orvos, állítólag az is segíthet eltüntetni a zavaró foltokat.

2011. febr. 17. 07:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

"Rettegek, hogy retinaleválásom lehet."


Retinaleválásban hirtelen jelenik meg nagyon sok ilyen úszkáló törmelék, és jellemzőek a fényfelvillanások, illetve egy "függöny"-szerűen szűkülő látótér. Azzal azonnal orvoshoz kell fordulni.


Ha csak némi törmelék úszkál, és már régóta (nem hirtelen jelentek meg), akkor az semmi komoly. Mindenkinek a szemében van efféle törmelék, legfeljebb nem figyelnek fel rá.


Fordulj orvoshoz a nyugalom kedvéért, hiszen amúgy sem árt időnként egy rutin szemvizsgálat. Ezek miatt a "szöszök" miatt viszont kár izgulni, mindenkinek a szeme tele van velük, és ahogy múlnak az évek, egyre több lesz belőlük.

2011. febr. 17. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!