Kezdőoldal » Egészség » Szemproblémák » Szemárpára melyik Bioptron...

Szemárpára melyik Bioptron színt használjam? Valakinek hatott esetleg valamelyik szín?

Figyelt kérdés
Kenem kenőccsel/doki írta/,van Bioptron lámpás is,csak nincs kifejezetten leírva a kiskönyvben hogy melyik színnel kell kezelni?Köszönöm a válaszokat.
2011. márc. 12. 13:40
1 2 3
 1/26 anonim ***** válasza:
Én nem hiszek a Bioptron lámpában, szerintem semmit nem ér!!!
2011. márc. 12. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/26 A kérdező kommentje:
Köszönöm a Válaszod.Én hiszek benne,mert rajtam már segített.Szóval inkább azok válaszára lennék kíváncsi,akiknél már bevált valamelyik szín!
2011. márc. 12. 14:04
 3/26 anonim ***** válasza:

A Biptron-Evolite-Polárfény stb. neveken futó lámpával kapcsolatban biológiai és fizikai működési elv szempontjából és saját készítésü lámpámmal kapcsolatos tapasztalattokról tudok véleményt mondani.


Már többtíz éve foglalkozom többek között ezen az elven működő polarizált fényü lámpa hatásával.


Ezt az elvet egy magyar fizikus nő fedezte fel (ha jól tudom vörös) lézer fénnyel végzett kísérletei során még valamikor azt hiszem az "50-es években.


A lézer fényével megvilágított gyulladásos seb gyorsan kezdett regenerálódni. A gyulladás csökkent és a seb intenzív gyógyulása indult meg.


Aztán tovább kísérletezett a dologgal. Megpróbált rájönni, hogy a fény melyik fizikai tulajdonsága idázte elő ezt a biológiai hatást. Közben arra is rájött, hogy a fény polarizáltsága hatott különösen erősen. A színében leginkább a fehéres-sárgás és a vörös színek hatottak még.


Ha jobban bele gondolunk mit kell figyelembe venni a használatakor, milyen hatás hogyan érvényesül, az egyik lényeges dolog, hogy a szöveteket mindenhol átszövő érrendszerben keringő vörös vértestek ne szűrjék ki az adott színü fényt, vagyis legyen vörös összetevője a fénynek. A fehér fényben van vörös is, tehát a vörös ami mindenre jó ahol szöveti gyulladást kell csökkenteni, esetleg allergia okozta szövet duzzanatot vagy valamilyen irritáció okozta gyulladást kell gyorsan lelohasztani.


A lila kék sárga zöld színeknek egészen más a hatása és a szerepe. Ez külön témakör. Pl a kék és zöld és ezek szubtraktív keveréke semmilyen komolyabb mély biofizikai hatást hatást nemhiszem, hogy kiváltana, ha csak nem látjuk. Azoknak a látványától inkább érzelmi hatás jelentkezhet és azon keresztül hatnak a szervezetre.


Erről egy érdekes történet, hogy milyen mély lelki hatása van a szineknek és a villogás ütemének.


Volt színpadi világosító ismerősöm aki mesélt egy hihetetlennek tűnő történetet egy rock koncerten előadódott szituról. A közönség nagyon beindult és már kezdet veszélyessé válni a helyzet, mentek volna fel a szinpadra és kellett valamit csinálni. Odaszólt a rendezőség a műszaknak, "fiúk, csináljatok valamit!".


A fényeket hidegebbre úsztatták és a villódzás ritmusát is megváltoztatták. Az addig egyre lázasabban tomboló közönség gyorsan leghiggadt és utána már végig nyugodtan, eseménytől mentesen lezajlott a koncert. Nyilván nem erre a hatásra gondoltál de azért megpróbálom leírni amivel én találkoztam mint minden hasonlóra nyitott ember, ezeket meg is jegyezgettem eddigi életem során.


Történt velem is balaset amikor hasznát vettem a polár fénynek és a fizikai ismereteimnek.


Bringával jókorát estem 30-35 -ös tempóval és a könyököm az aszfaltnak ütöttem és húztam még egy darabig ahogy a földön csúsztam a bringa után.


Amikor a többiek visszajöttek, hogy mi volt ez, addigra a könyököm amellett, hogy vérzett, úgy fel volt dagadva, mintha egy fél zsemlét toltam volna a bőröm alá. Magam még nem is láthattam oldalról teljesen csak kicsit de a többiek mondták, jobb ha nem látom. Szerencsére nem tört el. Kb egy óra alatt hazaértam. Itthon tükörben megláttam és még jóval rémisztőbbnek látszott az a fél zsemlényi duzzanat. Anyám vizes borogatást javasolt de a horzsolt sebre ilyet?


Egyből jött a megoldás, a polarizált fény!

Régebben már csináltam hasonlót de sokáig nem volt rá szükség és elkallódtak a házi lámpa alkatrészei. (nálam minden sokminden házi)


Rájöttem, egy jó megoldás van.

"Most azonnal össze kell raknom egy polárfényü lámpát!"

Adott volt a bringás fejlámpa, amiből el tudok indulni mint fényforrásból, az jó erős, kb mint egy hagyományos 100-as izzó fénye (20W LED = 1600 lumen).


Volt nekem régebbről egy bontott laptop LCD kijelzőm ami mint tudjuk kettő polarizált szűrő fóliát is tartalmaz egy üveglap pár két oldalán. A külsőt megmattítják, hogy ne csillanjon ha ránézünk, ez nem jó ide, viszont az alsó annál inkább. Kicsit izzó mellett melegítve előkészítettem a dolgot, hogy a fólia ragasztó rétegét le tudjam húzni. A könyököm közben ugyanolyan duzzadt volt, kicsit lüktetett de éppen ezért kellet igyekeznem.


Aztán a szűrő fóliából (mint egy vastagabb, egyik oldalán tapadós film darabból) kivágtam egy a fejlámpa elé rögzíthető darabot.

Megállapítottam a polarizáció természetes irányát egy alap fizikai elvű kísérlettel (most nem részletezem hogyan). Azután nekiláttam a kezelésnek.


Kb negyed óráig világítottam a polarizált fehér fénnyel a sérült erősen megduzzadt területet. Közben éreztem amit ilyenkor más esetben is érezni szoktam, egy érdekes bizsergés érzést, mintha a feszülés csökkenne. Arra emlékeztetett, mintha a folyadák szívódna vissza a szövetek közé és eltűnne onnan.


Ezt már más alaklommal is éreztem amikor olcsóbb tusfürdő okzta allergiától gyulladt és megduzzadt kicsit gyulladásos testrészt kezeltem. A hatás most is fantasztikus volt. A duzzanat szinte a kazelés után azonnal a felére csökkent. Nem is szinte hanem azonnal. Még két alkalommal kezeltem aznap, lagalább félórás pihenőkkel, negyedórás megvilágítással.


A második kezelés hatására látszólag teljesen lement a duzzanat. (az most mindegy, hogy később lekapcsoltam 800 lumenre a polár szűrő mögött a fényt mert nagyon melegedett álló helyben a lámpám, utcai levegő áramláshoz terveztem) de az is elég volt.


Ami még érdekes, elmeséltem egy kórházi gyakorló orvos ismerősömnek a történetet a polárszűrővel, mire ő teljesen szkeptikusan állt hozzá. Mivel az orvosi egyetemen azt hiszem nem hivatalos oktatási anyag és amit ott nem oktattak azt nem is veszik komlyan a dokik, ezért amolyan ufó dolognak vehette.


Viszont úgynevezett "szakemberekben" már nagyon sokat csalódtam negatív értelemben, talán azért mert nagyon is nyitott vagyok a fizikai világunkra, ezért nem is veszem túl komolyan egyik tudomány terület ismerőjét sem, persze mindent megfigyelek amit látok hallok tőlük de igyekszem disztingválni.


Ami érdekes, hogy a Semmelweis fogorvostani szakintézetben a saját szememmel láttam, amikor gyulladt fogászati aftát kezet az egyik tanársegéd nő egyik beteg szájában egy ilyen paláros fényt kibocsájtó szoft lézerrel. Még a szomszég beteg székből le is lestem a teljesítményét. 25 milliWattos volt és biztonsági kapcsolóval ellátott dobozból volt vezérelhető.


Az sem tesz mást mint az Evolite vagy a Bioptron fénye, talán koncentráltabban.

Igaz, egy 2003-as nemzetközi orvosi konferencián azt a megállapítást tették a soft gyógyító polarizált fényről, hogy a seb gyógyíásban a bioptron hatása olyan mint egy gyógyhatású termék és a soft vörös lézer fénye (hasonló alkalmazásban) olyan mint a gyógyszer.


Talán a lézer koherenciája is közrejátszhat, az abszolút monokróm minden tulajdonságában együtt rezgő vörös fényben.


Ennyit tudtam róla mondani a saját ismereteim alapján.

Lehet, hogy sok amit írtam. Az is lehet, hogy sok helyen eltértem a közvetlen témától. Ha netán unalmas voltam és valakit fárasztottam ezzel, attól elnézést kérek.

2011. márc. 13. 00:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/26 anonim ***** válasza:

Egyébként nem hit kérdése.

Akkor is használ ha nem hiszel benne.


Hinni a templomban szoktak Ott használ is, de csak ha hiszel benne.


Ez viszont tényleg működik, ha hiszed, ha nem !!

2011. márc. 13. 00:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/26 anonim ***** válasza:

Ja jut eszembe, írtam, hogy a vörös a legjobb.

Viszont ha azt fehér alapszínü lámpából állítod elő egy behelyezett színszűrő segítségével, akkor szűrő nélkül a fehér ugyanúgy jó lehet mert abban benne van a vörös is. A többi színt felesleges elnyomni, a fehér jó hatásu. mélyebbre jutva a vérerek úgyis vörösre festik a fényt, vagyis kiszűrik a többit.


Szóval a szűrő színének válogatása fifiológiai szempontból kicsit önbecsapás lenne, viszont pszichés szempontból van nagy jelentősége a hangulatod javítását illetően. Viszont a a hidegebb színek nem váltanak ki elég intenzív mély helyi hatást a vérerek színszűrő hatása miatt.


..mindíg elfelejtem mit akartam még hozzá tenni.

Majd megírom ha még valami eszmbe jutna.

...


Szóval ez nem valami misztikus dolog, legfeljebb ezekkel a színekkel kavarták meg egy kicsit, talán üzletpolitikai szempontból.


Ja megvan!

Ez a lámpa ugye nem az a hegyikristályos végü dolog? Azt is megmopndom miért.


Egy sík lapon (ablakon) kilpő fény megtartja a polarizált tulajdonságát. Egy a fényt mindenféle irányba megtörő soklapu kristályon viszont meg kellene vizsgálni, hogy milyen polarizációs töréseket szenved a fény. Tasrtok tőle, hogy it a kinézetet és a gyógyító kristályokba vetett hitet tartották fontosabbnak a biofizikánál amiért a hegyikristály a polárfény elé került.


Az a kristály dolog csak egy látványos feltupírozott részlete a minél több pénz beszedésének és még talán rontja is a hatást. Persze ezt először meg kellene néznem ahhoz egy olyanon, hogy egy a hatás ellenes dolgot biztosan ki merjek jelenteni. Azt viszont bátran mondhatom, hogy a hegyikristállyal a kimenetén semmivel nem lehet jobb mint a sík felületü kilépő ablakkal.


Tehát ha lehet, akkor ne tegyél rá semmilyen szűrőt (legfeljebb vöröset ha azt kellemesnek érzed lelkileg, azon nem csökken a fiziológiai hatás) és ne tegyél rá hegyikristályt ha netán az a készleted van.

2011. márc. 13. 01:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/26 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszod,nagyon érdekes dolgokat írtál.Tehát fehér,ill. vörös fény a hatásos.Mégegyszer köszi!!Szép napot!
2011. márc. 13. 10:14
 7/26 anonim ***** válasza:

A fehér az mindenre jó, azt javaslom. Abban minden szín benne van, a vörös is.


Azzal az elé helyezhető szűrővel annyit lehet elérni, hogy csak a neki megfelelő színt engedi át a többit visszatarja.


A testünkben keringő vér úgyis kiszűri a mélyebb rétegek felé tartó egyéb színeket, a vörös jut legmélyebbre. Sőt az egyre mélyebb rétegek felé haladó fényre már a polarizációs síkja is egyre kevésbé lesz jellemző, vagyis egyre inkább szóródik az egyenlőtlen fényvezetésü szerves közegben.


Szóval igen, szerintem a fehér.

2011. márc. 14. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/26 anonim ***** válasza:
A bioptron hatásosságára nincs bizonyíték. És akkor finoman fogalmaztam.
2011. márc. 21. 08:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/26 anonim ***** válasza:

Szerintem van, én magam és a saját kísérleteim.


Egyébként én is szkeptikus vagyok minden olyanban amit csak úgy hallok de semmi gyakorlati eredményét nem tapasztaltam. (Most nem a márkanevén nevezem, inkább a fizikai elv alapján), a polarizált fénynek, származzon az bármilyen forrásból, annak egyértelmüen van gyógyító hatása! Saját bőrömön tapasztaltam. Hitetlenkedni lehet de akkor is működik. Ki kell próbálni egyszer, ha van valamilyen panaszod. A poláros lipid fejeket fordítja be egy irányba és ezen keresztül szabályoz egy biológiai folyamatot, ami a gyógyuláshoz vezet.



Ez nem olyan mint a Jóisten és a templom, az csak akkor hat ha hiszel benne. Ez nem csak akkor.. :)

2011. márc. 21. 09:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/26 anonim ***** válasza:

09:58


"Szerintem van, én magam és a saját kísérleteim."


A te személyes élménybeszámolóid nem pótolják a véletlen mintán végzett kontrollált kettős vak klinikai próbákat.


Tudsz megnevezni olyan szerkesztőbizottsággal rendelkező, magas impaktfaktorú szakmai folyóiratot, amiben olyan kísérletek eredményei vannak publikálva, amelyek alátámasztják a bioptron hatásosságát? Nem tudsz, mert nincs ilyen. Akkor pedig fölösleges habverés minden mese a bioptron legendás hatékonyságáról.


Gyógyszereket sem házaló ügynökök magánvéleményei alapján szoktak engedélyezni.

2011. márc. 21. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!