Kezdőoldal » Egészség » Szemproblémák » Valóban visszatehetem a...

Valóban visszatehetem a kontaktlencsémet a kötőhártya-gyulladás elmúltával?

Figyelt kérdés

Hét elején, mikor még nem tudtam, hogy kötőhártya-gyulladásom van, csak piros volt a szemem, egy új kontaktlencsét tettem be. Egy nap múlva elmentem dokihoz, aki diagnosztizálta, és mikor rákérdeztem, hogy ha elmúlik a gond, visszatehetem-e ezt a lencsét, vagy újat kell. Azt mondta, hogy „hát, szerintem igen”. Nem túl meggyőző a válasz, azt gondolnám, ez ténykérdés, hogy fertőtleníti-e a folyadék a lencsét vagy sem.

Nincs itt szemész vagy kontaktológus, aki meg tudná mondani, visszatehetem-e?


2011. júl. 29. 09:26
 1/5 anonim ***** válasza:
Nem vagyok szakember, viszont amikor el kezdtem hordani, a szemész-optikus a számba rágta, hogy ilyen esetben eszembe ne jusson ugyanazt visszatenni, illetve kaptam egy kis füzetecskét kezdőknek szóló használati tanácsokkal, abban is azt írták.
2011. júl. 29. 17:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:

Szia!

Köszönöm a választ! Magam is így gondolom, csak elbizonytalanított, hogy a szemész mást mondott. Nyilván örülnék, ha nem kéne kidobnom a vadi új lencsém, de úgy tűnik, muszáj lesz. :(

2011. júl. 30. 10:19
 3/5 anonim ***** válasza:

rákérdeztem, hogy ha elmúlik a gond, visszatehetem-e ezt a lencsét, vagy újat kell. Azt mondta, hogy „hát, szerintem igen”. --> ha ez szó szerint így hangzott el, akkor azt is jelentheti, hogy hát igen, szerintem újat kell.

Én nem kockáztatnám a visszafertőződést, azért pár ezer forintot ilyen esetben inkább kidobok az ablakon, spedig elég smucig vagyok. :D

2011. aug. 24. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:

Végül persze én is új lencsét tettem be – de kb. egy hónap múlva újra előjött a problémám.

Azóta rengeteget olvastam utána, mit hogyan fertőtlenítsen az ember a kontaktlencsével kapcsolatban, és már nem tudom, mi túlzás, mi nem… van, aki pl. a kontaktlencsetokot naponta fertőtleníti, van, aki vízzel mossa ki, mások szerint ezt nem szabad. Van, aki kifőzi… és van olyan szer, ami kifejezetten a fertőtlenítésre való, de az optikus azt mondta, marhaság, mossam ki vízzel. Szóval kicsit olyan ez a kontaktlencse-viselés, mintha mindenki csak tippelne vele kapcsolatban. :)

2011. aug. 27. 14:44
 5/5 anonim ***** válasza:
Nem kell elbizonytalanodnod a különböző infók miatt, szerintem abból adódik, hogy az egyéni érzékenység nagyon különböző. Ha ilyen rövid időn belül ismétlődött a problémád, valószínű, hogy az érzékenyebbek közé tartozol. A folyadékok közt van amelyiket ilyen érzékenyeknek fejlesztettek ki, érdeklődj az optikában, ahol vásárolod.
2011. aug. 28. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!