Kezdőoldal » Egészség » Szemproblémák » Az miért van, hogy minden...

Az miért van, hogy minden éjszaka közepén felébredve azt tapasztalatom, hogy a szemeim viszketnek, égnek és csípnek?

Figyelt kérdés

És mikor megmosom a kezemet , és a szemgolyómon végig simítom az ujjamat akkor ilyen ragadós dolgot érzek. :S

És ilyen fehér váladék jön ki a szememből majdnem olyan mint a csipa, de még sem mert nyúlósabb.


2011. aug. 3. 22:20
 1/7 anonim ***** válasza:
Szerintem allergia! Milyen töltetű a párnád? Vegyél antiallergént! A huzatot gyakran cseréld. A takaród se legyen pehely töltetű.
2011. aug. 4. 23:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 Salx Narval ***** válasza:
Én is első sorban allergiára gondolok. Viszont nem szeretném elhallgatni azt sem, hogy a cukorbetegség első tünetei közé, ez i beletartozik.Remélem nem erről van szó, de feltétlenül utána kell járni.irány a háziorvos és az általa ajánlott vizsgálatok.
2011. aug. 5. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:

Allergiám az van. Régen ez annyira nem volt jellemző amióta nyár van azóta szokott ilyen lenni.


Cukorbetegség?

Én azt hittem, hogy az csak akkor van, ha valakinek nagyon romlik a szeme. Mondjuk én szemüveges vagyok, és lehet a sok gépezéstől nagyon romlik.

De tényleg nem ártana megkeresnem egy orvost.

Hol szokták kimutatni a cukorbetegséget? Vérvizsgálaton?

2011. aug. 5. 16:44
 4/7 Salx Narval ***** válasza:
Hát, ha allergiás vagy, akkor bizonyára az okozza a szemviszketést.Egy alapos takarítás, portalanítás,friss ágyneműk, stb, sokat segíthetnek és persze azért dokihoz is érdemes elmenni a biztonság kedvéért.Biztosan felír valamilyen gyógyszert, szemcseppet.A cukorszintedet könnyen leellenőrizheted, a gyógyszertárakban kihelyezett, ingyenes műszeren, segítséget is adnak a használatához.A háziorvos is hasonló készülékkel méri, ha magasnak ítéli, akkor küld vérvételre.A cukorbetegség első tünetei a szemviszketés,időszakosan homályos látás, száraz száj és torok, gyakori vizelési és ivás kényszer, fáradságérzet.Ha nálad csak a szemviszketés jelentkezett, akkor nyilván az allergia okozza.
2011. aug. 6. 03:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:

vannak többféle tünetek,amik jellemzőek rám.:S

mondjuk elakartam már rég menni orvoshoz, úgyhogy már ideje lesz most már.

pl a homályos látás--bár a szemem is romlott sokat,

fáradtság az nagyon illik rám bár lehet az vashiány miatt is,

2011. aug. 6. 12:50
 6/7 A kérdező kommentje:
a gyakori vizelés csak estefele de az csak azért, mert akkor többet iszok (vizet).azt is csak azért iszom,mert a sok víz hidratálja a bőrt.
2011. aug. 6. 12:55
 7/7 Salx Narval ***** válasza:
Nézd, már akkor is megérte a dolog, ha megnyugtat a doki, hogy semmi bajod és felír valamit a viszketésre.
2011. aug. 6. 16:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!