Kezdőoldal » Egészség » Szemproblémák » Lézeres szemműtétnél csökken...

Lézeres szemműtétnél csökken a kontraszt érzékelés?

Figyelt kérdés

Egyes információk szerint aki PRK lézezeres szemműtéten esett át annak csökken a kontraszt látása vagy is az éjjellátó képessége és sokkal könnyebben elvakíthatja a szembejövő autó fényszórója ami miatt az úton lévő egyéb dolgokat biciklis szarvas nem láthatja mintha éjjel napszemüvegben vezetne németországban nem kaphat jogosítványt aki nem megy át a kontraszt teszten nálunk még nincs ilyen de ami késik nem múlik


milyen számokat látsz

teszthez >>> [link]


2011. szept. 9. 01:17
 1/9 anonim válasza:

20%

15%

2011. szept. 9. 02:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

20%

15%

10%

5%

az utolso elottiben meg nemlatok semmit. igaz nekem nemvolt szemmutetem

2011. szept. 9. 03:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
abban 2% van
2011. szept. 9. 04:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

20

15

10

2

5

2011. szept. 9. 04:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

Szia!


szinte biztos, hogy lézeres műtét után nem csökken a kontrasztérzékenység. A kontrasztot a retina sejtjeinek segítségével észleljük, a retina szemet belülről béleli ki, a szemműtéthez padig a szem külső hámját kaparásszák meg. A fénytörés változása nem akkora, hogy a kontrasztérzékenységet lecsökkentse.

Bár a szem nagyon érzékeny szerv és rendkívül könnyen megborul a rendszere.

Szerintem nem érdemes szemműtétet csináltatni, inkább mindenki hagyja meg arra az esetre, ha valamilyen szembetegség miatt kell megcsinálni.


Kontrasztlátás vizsg. nagyon fontos, mert ha valaki le tudja olvasni a táblát a szemészeten (ez a látásélesség), de a kontrasztérzékelése nagyon rossz, akkor egy zöld ház előtt nem vesz észre egy zöld elefántot sem és simán nekimegy. persze ez csak egy példa.

2011. szept. 9. 07:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
köszönöm az eddigi válaszokat ha a fehér részt átfestitek feketére akkor minden látszik ennél a tesztnél csak a 20 15 és a 10-et éppen hogy látom de tft monitoron lehet h jobban látszik
2011. szept. 9. 23:01
 7/9 anonim ***** válasza:
Ha a monitoromat alulnézetből lesem, akk szinte egyiket sem, ha felülről, akk meg az összeset. Most akkor ezek szerint látom csak jó szögből kell lesnem? Alap értékeken van a színbeállítása, semmilyen manipuláció nincs.
2011. szept. 11. 16:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
A tesztet szemből kell nézni, bár nem tudom, hogy milyet használsz + gépnél a szemből, az relatív. Ha szakember csinálja, azt nem fogadja el, ha próbálsz a látószögön korrigálni.
2011. okt. 16. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Höh...Én csak az 1-2 téglalapban látok számokat... Az alsó 3 nekem csak feketeség...Tényleg van benne vmi? Szemüveges vagyok, szemből néztem... 2 hét múlva prk után már tudok nyilatkozni :)
2011. nov. 5. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!