Kezdőoldal » Egészség » Szemproblémák » Kontaktlencse felhelyezése....

Kontaktlencse felhelyezése. Lehet a lencse rossz?

Figyelt kérdés

Sziasztok. 2 napja van kontaktlencsém. A visionexpress-nél tanitottak meg a betételére, és akkor a probalencsével nagyon gyorsan ment is. Megvettem a végleges lencsét, de egyszerüen nemtudom berakni a szemembe. Mindig rajta marad az ujjamon, és nem marad a szememben. Nincs kiforditva.

Nagyon lágy lencséröl van szó.

Lehet a lencse rossz? Esetleg tudnátok tanácsot adni hogy a legegyszerübb betenni?

Már nagyon elvagyok keseredve, és kezdem bánni hogy megvettem.


2011. okt. 9. 20:22
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem azért marad az ujjadon, mert sok a kontaktlencsefolyadék rajta. Hát ezt most nem tudom normálisan elmagyarázni, de én úgy szoktam, hogy az ujjammal csak épp hogy egy kis részen érintkezik és az alsó szemhéjamat lehúzom a másik kezemmel és úgy beteszem. Nyugi ne add fel, eleinte mindenki bénázik, de én pl nagyon szeretem a lencsét, szerintem sokkal jobb, mint a szemüveg.
2011. okt. 9. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%

Nyugi, eleinte mindenki bénázik, és a rendes lencse ugyanaz mint amivel gyakoroltál.

Akkor nehezebben maradt meg a szemeden ha nem elég nedves a lencse, ha túl nedves akkor meg könnyen csúszkál az ujjadon, idő mire ezt eltalálod.

http://www.youtube.com/watch?v=0-LzBpP7SDI

2011. okt. 9. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

Ha az üzletben sikerült, akkor mennie kell ugyanúgy.

http://www.youtube.com/watch?v=_8HTgaTPFRo

http://www.youtube.com/watch?v=Uj1QtIM8500

2011. okt. 9. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
2011. okt. 9. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Ezt gyakorolni kell, nekem első napokban 1 óráig is eltartott mire beraktam, kivettem. Idegesítő volt nagyon, de örülök hogy nem adtam fel.
2011. okt. 9. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Továbbra se nagyon megy a berakás. Tegnap egyáltalán nem ment, és ma se. Ha valami okbol mégis sikerül akkor annyira szúr, mintha chili-t tennék a szemembe.. Pedig 3szor is kicseréltem a folyadékot, a lencsét is igyekeztem vele leöbliteni. Kezet is mostam elötte.
2011. okt. 14. 14:55
 7/8 anonim ***** válasza:
Ha szúr amikor bent van, lehet, hogy ki van fordulva (mármint a visszájára).
2011. okt. 14. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim válasza:
Szia velem is így volt! mikor kiveszed a lencsét és rá teszed az ujjadra akkor az ujjad "vizes" lesz akkor leveszed az ujjadról és megtörlöd így könnyebb beteni! Amúgy hogy ha szúrja a szemed akkor kicsit lehet hogy megvantörve de hát ha nem! :)
2013. júl. 22. 18:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!