Kezdőoldal » Egészség » Szemproblémák » Másnak is ilyen nehezen ment...

Másnak is ilyen nehezen ment a kontaktlencse felhelyezése?

Figyelt kérdés

Voltam a kontaktlencsémért az optikában. Ott elmagyarázták hogy hogyan kell felrakni és hogy mit kell tudnom róla.

Mivel elég későn tudtam már elmenni érte, így csak arra maradt idő hogy az egyik szemembe betegyem (ez kb fél óra volt).

Kivenni könnyebb volt kb 8-10 percig tarthatott.


Hazaértem és próbálkoztam újból de már este volt és fáradt voltam. A másik szemembe próbáltam berakni de fél óra múlva is még az ujjamon volt a lencse. Na itt feladtam merthogy másnap korán kelek.


El vagyok keseredve. Nektek is ilyen nehezen ment?


2012. márc. 1. 20:38
 1/7 anonim ***** válasza:
Nekem is elég nehezen ment,az a legrosszabb hogy amikor közelítettem a szemem felé,reflexból mindig becsuktam.Ezen kell túljutni,aztán gyorsan menni fog.Légy türelmes.
2012. márc. 1. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:

Nálam is az van hogy az utolsó pillanatban belepislogok.

Már hozzáér a szememhez de mégsem tudom felrakni.

2012. márc. 1. 20:50
 3/7 anonim ***** válasza:
Igen. De szép tiszta kézzel, nyugodtan, kipihenten állj neki gyakorolni, és menni fog.
2012. márc. 1. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Meg fogod tanulni ne aggódj , csak gyakorolni kell.Gondolj arra hogy vagy ez vagy a szemüveg.A lencse 1000x jobb a szemüvegnél mivel "láthatatlan". Amikor kiderült hogy gond van a szememmel én egyből a lencsét mondtam , szemüveget elvből elutasítottam.
2012. márc. 1. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Pár nap és belejössz, nekem 2 nap múlva már jól ment.
2012. márc. 1. 23:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Nézz felfele ha helyezed be..nem fogsz olyan hamar pislantani.Ne félj,oreg emberek is megtanulták!Csak nyugodt korulmények kozott gyakorolj!S ha megy,eleinte reggel korábban kelsz.Amugy is álmos szemre nehezebb feltenni.En reggel kelek,zuhi,készulodés,oltozés....nyíljon ki a szemem...s a legvégén lencse.Ha feltettem,nem azonnal festem magam,mert irritálja a szemet.Ha nem moegy,nyugodtan menj vissza!Még egy jo tanács:lencsébe nincs spray....azt a feltevés elott és a másik helységbe.Az aerozol apro szemcséi lerovidítik a lencse élettartamát.Hordj mindig napszemuveget,ha sut a nap.A lencse nagyon vonzza anapsugarakat.Vén réka vagyok,20 éve kontaktlencsét hordtam.Most nem rég mutettem meg a szemem.Voltak sztorijaim a lencsével.
2012. márc. 17. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:

20 év? huh :D Én azért olyan sokáig nem akarok lencsét hordani. Remélem 2 év múlva lesz annyi pénzem hogy megműttessem a szemem.


Most nem hordok lencsét mert megbetegedtem és úgy tudom ilyenkor nem ajánlatos.

1-2 nap alatt amúgy belejöttem annyira hogy 20 percen belül bent volt mind2 szememben és volt olyan is amikor 5 perc alatt sikerült.

2012. márc. 17. 14:11

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!